Caritas Diecezji Kieleckiej ze wsparciem dla DPS-ów

Data publikacji: 09.09.2020 15:20
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
ks. Stanisław Słowik - dyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej

ks. Stanisław Słowik - dyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Ponad 500 tys. zł otrzymała Caritas Diecezji Kieleckiej na wsparcie trzech domów pomocy społecznej. Są to placówki, które znajdują się w Ratajach Słupskich w gminie Pacanów, Rudkach w gminie Nowa Słupia i Piekoszowie koło Kielc.

Ksiądz Stanisław Słowik, dyrektor kieleckiej Caritas informuje, że pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na wsparcie finansowe dla pracowników i zorganizowanie dla nich turnusu wypoczynkowego.

- W związku z pandemią koronawirusa wielu pracowników tych placówek musiało mieć częściej dyżury i intensywniej pracować, dlatego chcemy im podziękować i by mogli wypocząć gdzieś poza miejscem zamieszkania - mówi ksiądz Stanisław Słowik.

Pieniądze przeznaczone zostaną również na zakup niezbędnego sprzętu potrzebnego do walki z pandemią koronawirusa, dodaje dyrektor.

- Zakupimy więc m.in. sprzęty ułatwiające pielęgnację chorych, ozonatory, ale także płyny do dezynfekcji, maseczki, rękawiczki i odzież ochronną. Kupimy także urządzenia do utrzymania porządku, do polepszenia warunków obsługi pensjonariuszy - dodał ksiądz Słowik.

Caritas Diecezji Kieleckiej zakupi także testy na koronawirusa. W placówkach, które otrzymają pomoc, przebywa w sumie około 110 osób.

Reklama