Caritas oddaje kolejne mieszkania chronione

Data publikacji: 20.08.2020 09:51
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
20.08.2020 Wiśniówka. Mieszkania chronione w Centrum Dziennej Opieki i Pielęgnacji Osób Niepełnosprawnych i Seniorów

20.08.2020 Wiśniówka. Mieszkania chronione w Centrum Dziennej Opieki i Pielęgnacji Osób Niepełnosprawnych i Seniorów
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Mieszkania chronione dla 34 osób powstały w Wiśniówce koło Kielc. Znajdują się w Centrum Dziennej Opieki i Pielęgnacji Osób Niepełnosprawnych i Seniorów, a uruchomiła je Caritas Diecezji Kieleckiej.

- Zamieszkają w nich osoby, które nie wymagają całodobowej opieki - informuje ks. Stanisław Słowik, dyrektor kieleckiej Caritas.

- Oferujemy pokoje jedno lub dwuosobowe. Pensjonariusze będą mieli tam wygodne i godziwe warunki do życia. Pracownik socjalny pomoże im w załatwianiu codziennych spraw. Będzie też   ułatwiony dostęp do opieki medycznej - mówi ks. Stanisław Słowik.

Mieszkańcy będą mieli także możliwość skorzystania z rehabilitacji i terapii zajęciowej. Osoby, które chciałyby zamieszkać w ośrodku, muszą spełnić kilka warunków.

- Potrzebne będzie podanie z opisaniem swojej sytuacji życiowej, potwierdzenie stopnia niepełnosprawności, czy ograniczeń zdrowotnych, które uzasadniałby udzielenie takiego wsparcia i zaświadczenie o dochodach - dodał ksiądz Stanisław Słowik.

Dokumenty należy składać w siedzibie Caritas Diecezji Kieleckiej przy placu Panny Marii 1 w Kielcach lub bezpośrednio w Centrum Dziennej Opieki i Pielęgnacji Osób Niepełnosprawnych i Seniorów w podkieleckiej Wiśniówce.

Uruchomienie mieszkań było współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Reklama