Caritas otwiera miejsca pomocy

Data publikacji: 21.05.2021 14:35
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Caritas Diecezji Kieleckiej

Kielce. Caritas Diecezji Kieleckiej
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Klub seniora i mieszkania wspierane otworzyła Caritas Diecezji Kieleckiej w miejscowości Czyżowice, w gminie Bejsce. Zarówno klub, jak i mieszkania znajdują się w budynku po byłej szkole podstawowej i gimnazjum.

Stanisław Słowik, dyrektor kieleckiej Caritas informuje, że w klubie seniora powstały pokoje terapii zajęciowej i gabinet fizjoterapii.

- Na parterze przygotowaliśmy sale terapeutyczne i sale do ćwiczeń ruchowych, by grupa do 20 seniorów mogła tam korzystać z zajęć dziennych. Natomiast pierwsze piętro jest przeznaczone na mieszkania wspierane - mówi ksiądz Stanisław Słowik.

Jak dodaje, docelowo powstanie 12 mieszkań wspieranych dla około 20 osób starszych i niepełnosprawnych, którym rodzina nie jest w stanie zapewnić opieki.

- Nie ma tam dyżurów nocnych, nie ma opieki całodobowej, ale mieszkania przeznaczone są dla osób, które jeszcze częściowo są samodzielne, nie wymagają stałej opieki. Poprzez zamieszkanie w pokojach jedno lub dwupokojowych z łazienką będą mieć większy komfort bytowania i możliwość kształtowania własnego programu życia. Te osoby będą mogły oczywiście brać udział w zajęciach realizowanych w klubie seniora.

Osoby, które chciałyby zamieszkać w mieszkaniu wspieranym muszą posiadać aktualne orzeczenie o niepełnosprawności oraz dokument potwierdzający źródło utrzymania. Z tymi dokumentami należy się zgłosić do biura Caritas Diecezji Kieleckiej przy placu Panny Marii 1 w Kielcach lub bezpośrednio do placówki w Czyżowicach. Można się także kontaktować dzwoniąc pod numer telefonu 532 513 431.

Reklama