CBŚP rozbiło grupę, która handlowała wyrobami tytoniowymi z przemytu

Data publikacji: 30.06.2020 06:51
Kategoria: Wiadomości z kraju
Komentarze
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. CBŚP

Policjanci CBŚP zatrzymali 12 osób, podejrzanych o wprowadzanie do obrotu wyrobów tytoniowych z przemytu oraz z nielegalnych fabryk. Akcję przeprowadzono na terenie dziewięciu województw.

Przeszukano 19 obiektów, w tym mieszkania oraz bary, konfiskując nielegalne papierosy, amfetaminę, sprzęt elektroniczny i dokumentację. Zabezpieczono także samochody o łącznej wartości 400 tys. zł.

Zatrzymani, w wieku od 30 do 60 lat, usłyszeli zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej i przestępstw karnoskarbowych. Jeden z nich jest ponadto podejrzany o kierowanie grupą przestępczą, pranie brudnych pieniędzy i posiadanie narkotyków. Został tymczasowo aresztowany. Wobec pozostałych zastosowano dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

Z ustaleń śledztwa wynika, że grupa działała od dwóch lat. Przemycała wyroby tytoniowe z Ukrainy i Białorusi. Towar był sprzedawany przez portale internetowe, a następnie trafiał na bazary i do barów.

Grupa mogła wprowadzić na rynek około 3 mln papierosów bez znaków akcyzy. Jej członkowie mogli zarobić około 1,5 mln zł, a Skarb Państwa stracić około 3,5 mln zł.

Reklama