Cecylia R. kolejny raz nie stawiła się przed sądem

Data publikacji: 06.07.2021 13:42 / Data aktualizacji: 06.07.2021 13:50
Autor: Marcin Marszałek / Kategoria: Wiadomości z regionu
06.07.2021. Kielce. Rozprawa apelacyjna Cecylii R.

06.07.2021. Kielce. Rozprawa apelacyjna Cecylii R.
Fot. Marcin Marszałek / Radio Kielce

Po raz kolejny została odroczona rozprawa Cecylii R., byłej dyrektor oddziału Deutsche Banku w Kielcach. Zdaniem śledczych, oskarżona wprowadzała klientów w błąd, informując że zakłada dla nich lokaty o bardzo wysokim oprocentowaniu. W rzeczywistości tych kont nie było w systemach bankowych. Łącznie chodziło o ponad 2 mln zł.

Dziś podczas rozprawy apelacyjnej oskarżona nie pojawiła się w sądzie. Pełnomocnicy tłumaczyli jej absencję złym stanem zdrowia, co mają potwierdzić badania zaplanowane na 21 lipca. Sąd zdecydował, że biegły ma czas na wydanie opinii o stanie zdrowia Cecylii R. do 30 lipca. Termin kolejnej rozprawy wyznaczono na 28 września.

To kolejne posiedzenie dotyczące procesu apelacyjnego, na którym nie stawiła się oskarżona. Pierwszy termin wyznaczono w kwietniu. Wówczas oskarżona nie stawiła się w Sądzie Okręgowym w Kielcach. Jej obrońca Grzegorz Kaleta złożył wniosek o odroczenie terminu rozprawy, ze względu na stan zdrowia kobiety. Sąd go uwzględnił i wyznaczył na czerwiec kolejny termin.

Wówczas oskarżona również nie stawiła się w sądzie. Po raz kolejny było to spowodowane względami zdrowotnymi. W związku z tym jej obrońca wniósł o odroczenie rozprawy. Sąd ostatecznie go uwzględnił, jednak stwierdził, że niezbędna będzie opinia biegłego lekarza, który wypowie się na temat stanu zdrowia oskarżonej, a także tego czy może uczestniczyć w rozprawie odwoławczej. Kolejny termin wyznaczono na 6 lipca.

Przypomnijmy, w grudniu 2019 roku, Sąd Rejonowy w Kielcach skazał kobietę na cztery lata pozbawienia wolności i zobowiązał ją do naprawienia szkody dla pokrzywdzonych w kwocie ponad 2,1 mln zł. Zasądził także 100 tys. zł grzywny oraz zwrot kosztów, czyli ponad 16 tys. zł dla pełnomocników pokrzywdzonych i ponad 27 tys. zł kosztów sądowych. Z tym wyrokiem nie zgodziły się strony, dlatego sprawa trafiła do Sądu Okręgowego w Kielcach.

adv adv
Wiadomości
Reklama