Centrum Nauki Leonardo da Vinci od wtorku otwarte dla odwiedzających

Data publikacji: 17.08.2020 12:24
Kategoria: Kultura
Otwarcie Centrum Nauki Leonarda da Vinci w Podzamczu Chęcińskim

Otwarcie Centrum Nauki Leonarda da Vinci w Podzamczu Chęcińskim
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Od wtorku, 18 sierpnia, Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu wznawia działalność. Instytucja ze względu na pandemię była nieczynna od połowy marca. W tym czasie m.in. pomalowano pomieszczenia i wyremontowano podłogi.

Zmieniono także organizację pracy centrum. Będzie ono czynne od wtorku do soboty w godzinach od 9.00 do 14.30. Wejście do budynku możliwe będzie jedynie w wyznaczonych stałych porach - 9.00, 11.00, 13.00. Obowiązuje limit czasu zwiedzania, wynoszący maksymalnie 1,5 godziny. Po każdorazowym upływie czasu i wyjściu wszystkich z budynku, obowiązuje półgodzinna przerwa w zwiedzaniu, umożliwiająca pracownikom dezynfekcję urządzeń, poręczy, wind, klamek, posprzątanie toalet itp.

Maksymalna liczba znajdujących się jednocześnie w obiekcie to 135 osób. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja telefoniczna, która dostępna jest pod numerem telefonu: 609 290 121.

Każda osoba zobligowana jest przed wejściem do centrum wypełnić oświadczenie informujące o aktualnym stanie zdrowia swoim, jak również swych podopiecznych, a także podać dane kontaktowe (imię, nazwisko oraz aktualny numer telefonu).

Zwiedzanie grupowe może się odbywać jedynie w małych, 10-osobowych podgrupach, nad którymi czuwać będzie nieustannie opiekun. Wymagane jest, aby opiekunowie większych grup, przed wejściem do centrum, dzielili podopiecznych w małe podgrupy.

Każdy przed wejściem do budynku obowiązkowo będzie musiał dezynfekować ręce, zakryć usta i nos za pomocą maseczki. Obligatoryjne będzie także dokonanie pomiaru temperatury ciała. Każdy musi mieć własne rękawiczki jednorazowe. 

Zwiedzający zobligowani są do zachowania 2-metrowych odległości pomiędzy sobą oraz do oglądania ekspozycji zgodnie z wyznaczonym kierunkiem przemieszczania się, co ułatwi zachowanie niezbędnego dystansu. Kierunek wyznaczają rozmieszczone na terenie ekspozycji strzałki, komunikaty oraz taśmy ostrzegawcze.

Reklama