Chcesz się zaszczepić przeciwko COVID-19? Załóż Internetowe Konto Pacjenta

Data publikacji: 11.01.2021 16:19
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Osoby, które chcą sobie założyć Internetowe Konto Pacjenta mogą to zrobić w punkcie obsługi klienta przy alei IX Wieków Kielc 2a w Kielcach. Dzięki temu mogą internetowo wyrazić chęć zaszczepienia się przeciwko COVID-19.

Beata Szczepanek, rzecznik świętokrzyskiego oddziału NFZ przypomina, że to najwygodniejsza i najszybsza metoda powiadamiania o terminie szczepienia. Zapisy zaczynają się 15 stycznia.

- Internetowe Konto Pacjenta będzie jedną z tych ścieżek, za pomocą której będzie się można zapisać na szczepienia przeciw koronawirusowi i otrzymać informację, gdzie i kiedy to szczepienie będzie się odbywało.

- Zachęcam do założenia Internetowego Konta Pacjenta nie tylko ze względu na szczepienia. To konto jest również skarbnicą wiedzy o naszym zdrowie i o systemie ochrony zdrowia - dodała Beata Szczepanek.

Na Internetowym Koncie Pacjenta można znaleźć także informacje dotyczące historii naszego leczenia, czy wykaz placówek medycznych

Profil zaufany można założyć w sali obsługi klienta świętokrzyskiego oddziału NFZ przy alei IX Wieków Kielc 2a w Kielcach, a także w oddziałach instytucji w Sandomierzu przy ulicy Mickiewicza 34 i Ostrowcu Św. na osiedlu Słonecznym 43.

Profil zaufany można potwierdzić również w innych instytucjach, np. w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych lub w Urzędzie Skarbowym.

Reklama