Chcesz zagrać w filmie? Trwa nabór statystów do produkcji o Ignacym Prądzyńskim

Data publikacji: 17.08.2020 08:15
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
20.06.2017 Maleniec. Zabytkowy zakład hutniczy. Muzeum techniki.

20.06.2017 Maleniec. Zabytkowy zakład hutniczy. Muzeum techniki.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu prowadzi rekrutację do filmu dokumentalnego o Ignacym Prądzyńskim. Poszukiwani są mężczyźni powyżej 18. roku życia.

Maciej Chłopek, dyrektor Zabytkowego Zakładu Hutniczego w Maleńcu informuje, że jeszcze w tym miesiącu rozpoczną się zdjęcia do produkcji, której scenerią będą hale zakładu przemysłowego z XIX wieku.

- Filmowcy poszukują statystów, którzy będą się wcielać w rolę fabrykantów starej fabryki żelaza z lat 20. XIX wieku i pracowników zatrudnionych przy kopaniu kanału Augustowskiego - kopaczy, inżynierów, pracowników obsługi technicznej - mówi.

Ignacy PrądzyńskiFot. wikipedia

Jak dodaje dyrektor, film dokumentalny ma przybliżyć postać autora projektu tej inwestycji.

- Film poświęcony jest postaci generała Ignacego Prądzyńskiego, budowniczego Kanału Augustowskiego. Było to niezwykłe przedsięwzięcie inwestycyjne, polegające na stworzeniu zaawansowanego układu transportowego wykorzystującego rzekę - dodaje.

Kanał wodny łączył drogą okrężną dopływy Wisły z Bałtykiem poprzez dopływy Niemna. Stworzony został w celu ominięcia terenów pruskich przy transporcie wodnym.

Osoby zainteresowane rolą w filmie mogą zgłaszać się bezpośrednio do Zabytkowego Zakładu Hutniczego w Maleńcu lub telefonicznie pod numerem 41 373 11 42.

Więcej informacji:
Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu
E-mail: zzh@maleniec.pl
Tel. 41 373 11 42

Tagi do tego wpisu
Reklama