Chciał okraść konto, trafił za kraty

Data publikacji: 04.06.2021 10:04
Autor: Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości z regionu
01.06.2021. Morawica. Zatrzymany mężczyzna

01.06.2021. Morawica. Zatrzymany mężczyzna
Fot. KMP w Kielcach

O kradzież kart płatniczych i próbę włamania do cudzego konta bankowego jest podejrzany 40-letni mieszkaniec gminy Morawica. Śledczy z miejscowego komisariatu ustalili, że mężczyzna w ostatni poniedziałek, przy pomocy skradzionych kart próbował wypłacać pieniądze z konta, należącego do 53-latka.

W ostatni wtorek, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Morawicy dostali informację o próbie kradzieży pieniędzy z konta bankowego. Kryminalni dowiedzieli się, że ktoś prawdopodobnie ukradł karty płatnicze, należące do człowieka, który obecnie przebywa w szpitalu. Sprawca jednak wpisywał niewłaściwy numer PIN, dlatego pieniędzy nie udało mu się pobrać.

Śledczy z miejscowego komisariatu szybko wpadli na właściwy trop i już w czwartek zapukali do drzwi 40-latka. To mieszkaniec gminy Morawica, który w przeszłości miał już problemy z prawem.

Mundurowi w trakcie przeszukania odnaleźli przywłaszczone karty, jak również dokumenty, które były w portfelu pokrzywdzonego. 40-latek został zatrzymany i jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty.

Za próbę włamania do konta bankowego, przy użyciu cudzej karty płatniczej polskie prawo przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Tagi do tego wpisu
Reklama