Chęcińska biblioteka rozbuduje się i unowocześni

Data publikacji: 10.08.2020 13:44
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Wiktor Taszlow / Radio Kielce

Energooszczędna i nowoczesna - właśnie taka będzie nowa siedziba Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Chęcinach. Gotowy jest już projekt, a gmina uzyskała pozwolenie na budowę. Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy inwestycji.

Robert Jaworski, burmistrz Chęcin informuje, że będzie to kolejna wizytówka miasta. Nowa siedziba biblioteki będzie mieściła się w dawnej siedzibie Spółdzielni Kółek Rolniczych przy skrzyżowaniu ulic Kieleckiej i Marszałka Józefa Piłsudskiego. W ramach inwestycji budynek zostanie przebudowany.

- Biblioteka będzie bardzo przestrzenna i nowoczesna. Znajdować się tam będzie czytelnia oraz kącik dla dzieci. Będą także pomieszczenia przeznaczone na spotkania osób z Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz z klubu seniora. Oni oczekują na swój lokal - mówi.

Obiekt będzie energooszczędny, ponieważ na dachu zostaną zamontowane panele fotowoltaiczne. Zdaniem burmistrza, taki obiekt był niezwykle potrzebny. Biblioteka do tej pory nie miała stałej siedziby i co kilka lat zmieniła lokalizację. Była już w budynku synagogi, w kamienicy „Niemczówka” oraz w schronisku szkolnym.

Koszt inwestycji to około 4 mln zł. Przebudowa powinna się zakończyć w 2021 roku. Jest to część większego projektu, na który gmina uzyskała dofinansowanie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Oprócz nowoczesnej biblioteki w Chęcinach powstanie także m.in. park miejski.

Reklama