Chęciński MGOPS w nowych pomieszczeniach

Data publikacji: 23.07.2021 13:51
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
23.07.2021. Chęciny. Budynek dawnego komisariatu policji przy ulicy Radkowskiej

23.07.2021. Chęciny. Budynek dawnego komisariatu policji przy ulicy Radkowskiej
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Chęcinach zostanie przeniesiony do nowej siedziby.

Będzie się mieścił w budynku po dawnym komisariacie policji przy ulicy Radkowskiej. Gmina właśnie stała się właścicielem obiektu. Robert Jaworski, burmistrz Chęcin, informuje, że w 2017 roku samorząd przekazał na rzecz Komendy Wojewódzkiej Policji działkę o powierzchni prawie 1900 metrów kwadratowych. Powstał na niej nowoczesny komisariat.

- Z kolei my postanowiliśmy przejąć budynek po byłym komisariacie mieszczący się przy ulicy Radkowskiej. Był on w tzw. trwałym zarządzie Komendy Wojewódzkiej Policji. Wystąpiliśmy do starosty kieleckiego z wnioskiem o przekazanie na rzecz gminy darowizny. Starosta uruchomił procedurę wygaszenia tzw. trwałego zarządu. Zwrócił się także z pismem do wojewody świętokrzyskiego o wyrażenie zgody na przekazanie obiektu na rzecz gminy na co Zbigniew Koniusz się zgodził - mówi.

23.07.2021. Chęciny. Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w ChęcinachFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Włodarz zaznacza, że budynek kilkanaście lat temu przeszedł kapitalny remont, a pokoje są utrzymane w dobrym stanie. Ponadto w obiekcie znajdują się duże pomieszczenia, które będą adaptowane na magazyny, w których można będzie można bezpiecznie przechowywać żywność i wydawać ją potrzebującym rodzinom. Do tej pory ośrodek mieścił się w wynajmowanych pomieszczeniach przy ulicy Białego Zagłębia.

Przeprowadzka nastąpi zaraz po zakończeniu prac remontowych wewnątrz, czyli w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Reklama