Chęciny rozbudowują sieć ścieżek rowerowych

Data publikacji: 11.10.2020 09:01
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu
11.10.2020 Chęciny. Ścieżka rowerowa wzdłuż alei Piłsudskiego

11.10.2020 Chęciny. Ścieżka rowerowa wzdłuż alei Piłsudskiego
Fot. gmina Chęciny

Chęciny mogą pochwalić się kolejną atrakcją. Jest to mocno rozbudowana sieć ścieżek rowerowych. Jak informuje burmistrz Robert Jaworski, sukcesywnie budowane są następne odcinki dróg dla cyklistów, a do użytku oddawane są kolejne, gotowe trasy.

Dodaje, że niebawem gmina będzie mogła cieszyć się świetnie rozbudowaną infrastrukturą rowerową skoncentrowaną nie tylko w samym miasteczku i wokół Chęcin oraz rowerowym połączeniem z przyległymi gminami.

Zdaniem burmistrza, nowe ścieżki pozwolą wzbogacić walory turystyczne i staną się ekologiczną alternatywą dla transportu samochodowego. - Od dawna już skrupulatnie planujemy budowę i rozmieszczenie ścieżek rowerowych - dodaje.

Jedną z największych jest trasa wybudowana przy drodze wojewódzkiej numer 762, która biegnie od Chęcin aż do granicy z gminą Małogoszcz.

- Przebiega przez malownicze tereny miejscowości Korzecko i Bolmin. To jest już prawie 11 kilometrów ścieżki, która została rok temu oddana do użytku i cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W każdy weekend można spotkać tam bardzo wiele osób, często całe rodziny z niej korzystają - zaznacza.

Jak dodaje, połączona ona zostanie z obecnie budowaną ścieżką rowerową wzdłuż ul. Partyzantów.

Z kolei przy hali widowiskowo-sportowej w Chęcinach, gdzie dostępna jest wypożyczalnia rowerów, na początku tego roku oddano do użytku ścieżkę wybudowaną wzdłuż alei Marszałka Józefa Piłsudskiego.

- Łączy ona część wschodnią i zachodnią miasta. W tym momencie trwa budowa kontynuacji tej ścieżki, również ze środków unijnych, która prowadzi przez ul. Zelejową i w perspektywie czasu połączy się z sąsiednią gminą Sitkówka-Nowiny - dodaje.

W ostatnim dniach zakończyły się prace przy budowie ścieżki przy ulicy Kazimierza Wielkiego i Wołodyjowskiego w Chęcinach. Roboty trwają natomiast cały czas przy ul. Branickiego. Budowę ścieżki rowerowej zaplanowano też przy ulicach Kościuszki i Sienkiewicza na osiedlu Zelejowa w Chęcinach oraz w Polichnie. Drogi dla cyklistów powstały także wokół budowanego zalewu w Lipowicy.

Burmistrz chciałby, aby w najbliższych latach poprowadzić ścieżki na południowo-wschodnią część gminy od Chęcin do Tokarni i jeszcze dalej na kolejne miejscowości.

Reklama