Chmielnik doczeka się obwodnicy. Inwestycja znalazła się w programie budowy 100 obwodnic

Data publikacji: 22.06.2020 16:53
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
22.06.2020 Chmielnik. Na zdjęciu od lewej: Anita Jabłońska - przewodnicząca Rady Miasta w Chmielniku  Anna Krupka - wiceminister sportu, Paweł Wójcik - burmistrz Chmielnika

22.06.2020 Chmielnik. Na zdjęciu od lewej: Anita Jabłońska - przewodnicząca Rady Miasta w Chmielniku Anna Krupka - wiceminister sportu, Paweł Wójcik - burmistrz Chmielnika
Fot. Monika Miller / Radio Kielce

Kolejny krok w stronę budowy obwodnicy Chmielnika. Wiceminister infrastruktury Rafał Weber podpisał program dotyczący tej inwestycji.

O sprawie poinformowała dziś wiceminister sportu Anna Krupka.

- Jej budowa sprawi, że wzrośnie komfort życia mieszkańców oraz będzie można wyprowadzić z Chmielnika ruch tranzytowy. Tym samym zostanie wyeliminowany hałas, a powietrze będzie czystsze - mówi parlamentarzystka.

Inwestycja znalazła się w programie budowy 100 obwodnic, który został ogłoszony w lutym.

Jak na razie nieznany jest szczegółowy przebieg trasy. Proponowane jest jednak, aby mierząca prawie 6 kilometrów obwodnica Chmielnika rozpoczynała się na trasie 73 przy nowym rondzie na północ od Chmielnika, dalej miałaby przecinać drogę krajową 78 i ponownie łączyć się z krajową 73.

Burmistrz Chmielnika Paweł Wójcik przyznał, że to długo oczekiwana inwestycja.

- Ta droga odciąży ruch oraz stworzy z północną obwodnicą taki pierścień dookoła miasta. Tym samym możemy myśleć o otwieraniu kolejnych terenów dla naszych mieszkańców oraz potencjalnych przedsiębiorców - mówi.

Anita Jabłońska, przewodnicząca rady miasta powiedziała, że nie spodziewała się, że kolejne etapy, przybliżające do realizacji inwestycji będą podejmowane tak szybko.

- Myśleliśmy, że będzie to dopiero w dalekiej przyszłości, dlatego dziękuje w imieniu mieszkańców - dodaje.

W programie budowy 100 obwodnic - oprócz Chmielnika, zaplanowano także realizacje podobnych inwestycji w Starachowicach, Wąchocku i Osieku.

Reklama