Choinka od leśników, a w prezencie druga

Data publikacji: 22.12.2020 13:21
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
22.12.2020 Michałów. Choinki w leśnictwie. Bartosz Maj - leśniczy

22.12.2020 Michałów. Choinki w leśnictwie. Bartosz Maj - leśniczy
Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Pachnąca lasem, żywa choinka to gwarancja świątecznej, magicznej atmosfery - przekonują leśnicy z Nadleśnictwa Pińczów. Sami przygotowali dla klientów niespodziankę. Do każdego kupionego drzewka dodają sadzonkę świerka.

22.12.2020 Michałów. Choinki w leśnictwieFot. Marta Gajda / Radio Kielce

Jak informuje Bartosz Maj - leśniczy szkółkarz, do sprzedaży przeznaczone są cięte świerki pochodzące z plantacji nadleśnictwa. To drzewka 10-letnie, mające od 1 nawet do 5 metrów wysokości.

- Standardowa choinka, taka do domu czy mieszkania ma około 2 metry wysokości, a jej koszt to około 30 złotych - mówi leśniczy.

Do każdej zakupionej sadzonki, dodawany jest gratis - sadzonki świerków. - Niewielkie 50-60 cm sadzonki do posadzenia w doniczce lub w gruncie. Na przyszłość nie będziemy musieli przyjeżdżać i kupować ciętych drzewek, będziemy mieli wyhodowane przez siebie - podkreśla.

Ci, którzy zdecydowali się na zakup choinek z nadleśnictwa podkreślają, że chętniej sięgają po żywe drzewka od leśników, bo są z legalnego źródła. Ponadto ładnie pachną i są ekologiczne.

- Naturalne, żywe są przede wszystkim bezpieczne dla środowiska. Tworzą klimat. Jak największe - ile tylko wejdzie pod sufit, około 2,5 m - mówią w rozmowie z reporterką Radia Kielce.

Sprzedaż choinek odbywa się w siedzibie leśnictwa Michałów od godziny 7.30 do 14. Drzewka można nabyć także bezpośrednio na plantacji w Leśnictwie Góry. W wigilię sprzedaż potrwa do godziny 13.

22.12.2020 Michałów. Choinki w leśnictwieFot. Marta Gajda / Radio Kielce

Reklama