„Chopinowskie Inspiracje”. Dziś na scenie pianista Nicolas Bourdoncle

Data publikacji: 24.07.2021 07:55
Autor: Monika Miller / Kategoria: Kultura
Na zdjęciu: Nicolas Bourdoncle - pianista z Francji, wystąpi w sobotnim koncercie  „Chopinowskich Inspiracji”

Na zdjęciu: Nicolas Bourdoncle - pianista z Francji, wystąpi w sobotnim koncercie „Chopinowskich Inspiracji”
Fot. archiwum prywatne

Dziś kolejny koncert z cyklu „Chopinowskie Inspiracje”. Wydarzenie, w którym bezpłatnie mogą wziąć udział mieszkańcy Kielc i regionu, odbędzie się w ogrodzie Pałacu Biskupów Krakowskich.

Artur Jaroń, gospodarz koncertu informuje, że na scenie zaprezentuje się pianista Nicolas Bourdoncle. To niespełna 21-letni artysta. Podczas sobotniego koncertu wykona m.in. słynną Balladę g-moll Fryderyka Chopina. Wieczór zwieńczą Etiudy Symfoniczne Roberta Schumanna.

- To utwór w formie wariacji, niezwykle zróżnicowany - zaznacza.

Pierwsze spotkanie w ramach cyklu koncertów odbyło się w ubiegłym tygodniu. Artur Jaroń podkreśla, że jest zachwycony faktem, że dopisała publiczność.

- Ponadto, myślę że jako wykonawcy wszyscy stanęliśmy na wysokości zadania. Byłem bardzo zadowolony z występów, podczas których były prezentowane pieśni Chopina i Paderewskiego. Szczególnie Paderewskiego, ponieważ w tym roku przypada 80. rocznica jego śmierci - zauważa.

Gospodarz koncertu zaznacza jednocześnie, że wydarzenie odbywa się w wyjątkowym miejscu.

- Muzyka w plenerze powoduje, że oprócz dźwięków Chopina czasami dobiegają nas dźwięki z okolicznych restauracji bądź z imprez, które odbywają się w Pałacyku Zielińskiego lub nawet na Kadzielni. To też ma swój urok. Myślę, że niepowtarzalność tej przestrzeni dla muzyki jest absolutnie unikatowa - dodaje.

Początek wydarzenia o godzinie 20.00. W razie deszczu koncert zostanie przeniesiony do wnętrza budynku. Wstęp wolny.

Wydarzenie współorganizuje Radio Kielce.

Tagi do tego wpisu
Reklama