Chory uczeń w „Norwidzie”. Klasa będzie się uczyć hybrydowo

Data publikacji: 16.09.2020 11:40
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
III Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Kielcach

III Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Kielcach
Fot. Radio Kielce

Nauczanie hybrydowe wprowadziło od dziś III Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Kielcach.

Jak informuje Andrzej Zdeb, dyrektor placówki powodem jest pozytywny wynik testu na obecność koronawiursa u jednego z uczniów. W związku z podwyższoną temperaturą, rodzice zdecydowali się wykonać test.

- Wczoraj rodzic nas poinformował mailowo, że wynik testu jest dodatni. Od razu przez e-dziennik wysłałem wiadomość, że klasa tego ucznia zostaje w domu i uczy się zdalnie - mówi Andrzej Zdeb.

Uczniowie pozostaną w domu przez 10 dni. Pozostałe klasy chodzą normalnie do szkoły. Również nauczyciele, którzy mieli lekcje w klasie, gdzie była osoba zakażona, dalej prowadzą zajęcia.

Andrzej Zdeb tłumaczy, że zachowywali dystans społeczny, więc ryzyko zakażania jest znikome.
Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty informuje, że oprócz przejścia III Liceum w Kielcach na tryb nauki hybrydowej, to sytuacja w szkołach regionu jest taka sama jak wczoraj.

- Naukę zdalną prowadzą cztery placówki - to Powiatowy Zespół Szkół w Łopusznie, oraz podstawówka z tej miejscowości. Poza tym również dwie placówki z gminy Słupia Konecka pracują zdalnie, to szkoły w Pilczycy oraz Wólce - wymienia kurator.

Jak ustaliło Radio Kielce, zakażony uczeń jest dzieckiem jednego z urzędników z gminy Górno. Przemysław Łysak, wójt gminy wprowadził obostrzenia, urząd nie będzie prowadził bezpośredniej obsługi mieszkańców, a załatwianie spraw pilnych będzie możliwe jedynie po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym z urzędnikiem. Część pracowników urzędu trafiła na kwarantannę. Obostrzenia mają potrwać maksymalnie 10 dni.

Reklama