Ciężarówki z gruzem pojawią się w centrum Kielc

Data publikacji: 16.06.2021 19:40 / Data aktualizacji: 21.06.2021 17:01
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
15.06.2021. Kielce. Przygotowanie do burzenia kamienic, które znajdują się w podwórku za głównym budynkiem Teatru im. Stefana Żeromskiego

15.06.2021. Kielce. Przygotowanie do burzenia kamienic, które znajdują się w podwórku za głównym budynkiem Teatru im. Stefana Żeromskiego
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Już w przyszłym tygodniu w centrum Kielc pojawią się ciężarówki z gruzem. Rozpocznie się wywózka materiałów z burzonych oficyn Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.

- Do wywiezienia będzie około 3,5 tys. metrów sześciennych gruzu - mówi Jarosław Milewicz, zastępca dyrektora teatru Żeromskiego do spraw inwestycji.  

- Chcę podkreślić, że to działanie rozłożone na sześć-siedem miesięcy, więc nie będzie aż takim obciążeniem dla mieszkańców. Natomiast rzeczywiście, te prace będą dość intensywne – dodaje. 

Jarosław Milewicz wyjaśnia, że dla ciężarówek wyznaczono dwie trasy. 

- Dojazd do budowy będzie przebiegać ulicami Jana Pawła II, Kapitulną, Leśną, a potem przez prywatne działki, już bezpośrednio do budowy. Wyjazd będzie tą samą trasą. Mamy też trasę rezerwową, ulicami Jana Pawła II, Małą, Sienkiewicza i wyjazd Kapitulną, ale jest ona z większymi ograniczeniami tonażowymi, dlatego będziemy się starali korzystać głównie z tej pierwszej trasy - zaznacza. 

Problemy z uzgodnieniem przejazdu przez działki prywatne spowodowały opóźnienie prac. To niejedyna zmiana. Ze względu na stan techniczny budynku, dużo gorszy, niż wynikał z oceny na etapie przygotowawczym, musiał zostać skorygowany harmonogram pod kątem kolejności prac. Najpierw w budynkach głównych zostaną wymienione stropy i wzmocnione ściany oraz fundamenty, a dopiero później, jesienią, rozpoczną się w wykopy na dziedzińcu teatru.

15.06.2021. Kielce. Przygotowanie do burzenia kamienic, które znajdują się w podwórku za głównym budynkiem Teatru im. Stefana ŻeromskiegoFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Reklama