Cmentarze pełne odwiedzających groby bliskich

Data publikacji: 03.11.2020 14:15
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
03.11.2020. Kielce. Cmentarz przy ulicy Ściegiennego

03.11.2020. Kielce. Cmentarz przy ulicy Ściegiennego
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Cmentarze zostały ponownie otwarte po trzydniowej przerwie. Natychmiast zapełniły się ludźmi odwiedzającymi groby bliskich. Już przed południem ruch przy cmentarzach Nowym i Starym w Kielcach był zauważalnie większy, niż w poprzednich dniach.

Mimo że nie tworzyły się korki to parking był niemal w całości zapełniony samochodami. Większość mieszkańców, którzy postanowili we wtorek udać się na cmentarz, podkreśla, że czuje się tam bezpiecznie.

- Mimo że jest sporo ludzi to jest bezpiecznie, przy okazji dziś możemy spełnić swoje wewnętrzne potrzeby i odwiedzić groby bliskich. Stosujemy odpowiednie środki bezpieczeństwa i dlatego nie obawiamy się koronawirsua. Odwiedzaniu cmentarzy sprzyja także pogoda - podkreślali.

Zwiększony ruch przy nekropoliach zauważają także sprzedawcy kwiatów i zniczy. Nie wszyscy są jednak zadowoleni. Jak mówią panie Małgorzata i Helena strat poniesionych w ciągu trzech ostatnich dni kiedy cmentarze były zamknięte raczej nie da się już nadrobić.

- Dziś jest taki ruch, jak przed Wszystkimi Świętymi i dlatego w naszej opinii zamknięcie cmentarzy nic nie dało. Przyczyniło się to jednak do pozbawienia nas zarobku. Tego co straciliśmy przez ostatnie trzy dni już nie nadrobimy - mówią.

Sprzedawcy przy kieleckich nekropoliach podkreślają, że pomoc trafia tylko do producentów kwiatów doniczkowych i chryzantem, natomiast przedsiębiorcy którzy trudnią się sprzedażą stroiszu lub kwiatów ciętych są nadal pozbawieni wsparcia.

adv adv
Wiadomości
Reklama