Co było przyczyną śmierci mężczyzny, który konserwował suwnicę?

Data publikacji: 27.05.2021 13:23
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Prokuratura Rejonowa Kielce-Zachód

Prokuratura Rejonowa Kielce-Zachód
Fot. Patryk Cudzik / Radio Kielce

Nadal nie wiadomo, co było przyczyną śmierci 55-letniego mężczyzny, który w poniedziałek zasłabł w jednym w zakładów pracy przy ulicy Zagnańskiej w Kielcach. Mężczyzna na wysokości 15 metrów sprawdzał stan techniczny suwnicy.

Jak informowaliśmy, pomimo godzinnej reanimacji nie udało się go uratować.

Sprawę bada Prokuratura Rejonowa Kielce-Zachód. Jak informuje Katarzyna Kasowska-Pedrycz, zastępca Prokuratora Rejonowego, wczoraj przeprowadzona została sekcja zwłok zmarłego, ale nie dała ona jednoznacznej odpowiedzi.

- Wyniki sekcji nie wskazały na przyczynę śmierci. Konieczne jest przeprowadzenie dalszych badań. One dopiero dadzą odpowiedź, co stało się przyczyną śmierci pokrzywdzonego - wyjaśnia prokurator Katarzyna Kasowska-Pedrycz.

Wyniki mają być znane dopiero za kilka tygodni. Postępowanie prowadzone jest w sprawie, nikomu nie zostały przedstawione zarzuty.

W sprawę włączyła się także Państwowa Inspekcja Pracy. Barbara Kaszycka, nadinspektor pracy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Kielcach informuje, że inspekcja sprawdzi m.in., czy mężczyzna był dopuszczony do pracy miał aktualne badania lekarskie i czy były przestrzegane przepisy dotyczące bezpieczeństwa pracy.

Reklama