Co dalej z wodą w Morawicy?

Data publikacji: 03.09.2020 13:00
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zakład Gospodarki Komunalnej w Morawicy

Zakład Gospodarki Komunalnej w Morawicy
Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Nadal nie wiadomo, kiedy mieszkańcy gminy Morawica będą mogli korzystać z wodociągu w Brzezinach. Jak informowaliśmy, na skutek zanieczyszczenia ujęcia wody bakteriami z grupy coli woda z tego ujęcia nie jest podawana do sieci. Aby mieszkańcy nie zostali jednak pozbawieni wody pitnej zdecydowano o uruchomieniu źródeł awaryjnych.

Jak informuje burmistrz Marian Buras, woda z tych ujęć jest w pełni bezpieczna, jednak możliwe jest wystąpienie spadków w ciśnieniu instalacji, dlatego mieszkańcy powinni racjonalnie gospodarować wodą.

- Tymczasem trwają prace dezynfekcyjne jeśli chodzi o główne ujęcie w Brzezinach. Wysyłamy próbki do badania do sanepidu i innych laboratoriów. Myślę, że uda się wkrótce uruchomić główne ujęcie i wtedy odłączymy się od tych zapasowych - dodał.

Jak informuje Tomasz Kozłowski, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej w Morawicy, zamknięte ujęcie najwcześniej zostanie uruchomione w sobotę.

Przypomnijmy, wtorkowe skażenie pozbawiło dostępu do wody pitnej prawie 10 tys. mieszkańców gminy Morawica, między innymi miejscowości Brudzów, Lisów, Bieleckie Młyny, czy Wola Morawicka.

Tagi do tego wpisu
Reklama