Co dalej ze składowiskiem odpadów niebezpiecznych w Nowinach?

Data publikacji: 14.10.2020 12:15
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
14.10.2020. Nowiny. Składowisko odpadów niebezpiecznych

14.10.2020. Nowiny. Składowisko odpadów niebezpiecznych
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Po raz kolejny nikt nie zgłosił chęci uprzątnięcia złomu po pożarze, do którego doszło w kwietniu tego roku. W związku z tym starostwo przedłuża możliwość zgłoszenia się firm w zapytaniu ofertowym.

Przypomnijmy, za działania związane z usunięciem nieczystości odpowiedzialne jest Starostwo Powiatowe w Kielcach, które dostało upoważnienie na wejście na teren pogorzeliska. Dzięki temu można usunąć odpady, których właścicielem jest prywatne przedsiębiorstwo.

We wrześniu na teren pogorzeliska weszła firma, która miała uprzątnąć złom, jednak opuściła plac po jednym dniu robót. Wykonawca stwierdził, że odpady są zanieczyszczone i nie może ich stamtąd zabrać.

- W związku z tym Starostwo Powiatowe w Kielcach ogłosiło zapytanie ofertowe, jednak po raz drugi nikt nie zgłosił - informuje Mariusz Ściana, członek zarządu powiatu. - Przedłużymy termin składania ofert, tak żeby dać trochę więcej czasu niezdecydowanym. Muszę przyznać, że praca tam nie jest łatwa. Po pierwsze teren jest zanieczyszczony, trochę sprzętu trzeba rozstawić, a pogoda także nie sprzyja. Myślę, że mimo wszystko znajdziemy oferentów i to nie jednego. Z ostatnich rozmów wynika, że powinni być chętni - dodaje.

Zapytanie zostaje przedłużone o tydzień.

Po uprzątnięciu składowiska ze złomu, kolejnym etapem będzie utylizacja odpadów niebezpiecznych. Mariusz Ściana uspokaja, że powiat ma pieniądze na wykonanie tych prac. Obecnie zabezpieczone jest 5,5 mln zł.

Reklama