Co robić latem w Kielcach? [HARMONOGRAM]

Data publikacji: 18.06.2021 17:16
Autor: Marcin Marszałek / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Zajęcia taneczne, warsztaty teatralne, fotograficzne, naukowe i muzealne, z książkami i na scenie. Tegoroczna kielecka akcja „Lato w Mieście 2021” gwarantuje moc atrakcji zarówno dzieciom, jak i młodzieży.

Młodzi pasjonaci książek będą mogli odwiedzić wszystkie filie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach, które zapraszają na gry, zabawy, warsztaty, konkursy oraz wspólne czytanie książek i tekstów literackich przez cały lipiec i sierpień.

Dom Kultury „Zameczek” przygotował szereg warsztatów tanecznych, wokalnych, muzycznych, fotograficznych, modowych i plastycznych. Dla pasjonatów historii są przewidziane m.in. spacery kieleckie, czyli cykl cotygodniowych spacerów po mieście szlakiem historycznych wydarzeń.

W Muzeum Zabawek i Zabawy odbędzie się cykl zajęć pt. „Pasjonujące zabawki”, a także prezentacja sprzętu oraz gier starszej generacji pt. „Oldskulowe gry wideo”.

Z kolei Muzeum Historii Kielc uruchomi trzy inicjatywy: Muzeum w drodze - współpraca z klubami osiedlowymi, Muzeum w akcji - zajęcia na wystawach muzealnych, warsztaty, spacery tematyczne, zajęcia w przestrzeni miasta, oraz Muzeum w Parku - zajęcia uzależnione od pogody.

Geonatura Kielce zaprasza na zwiedzanie wystawy „podwodna stacja badawcza CHRONOS. Z kolei Ogród Botaniczny zorganizuje cykl gier terenowych, które odbędą się na terenie Kadzielni, Ślichowic, Wietrzni oraz w Ogrodzie Botanicznym.

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” zorganizuje warsztaty wokalno-literackie dla dzieci w wieku 7-10 lat, a ponadto zaprasza najmłodszych na kilka przedstawień połączonych z warsztatami teatralnymi dla chętnych.

Nie zabraknie także wycieczek organizowanych m.in. przez Kieleckie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, które w lipcu i w sierpniu zaplanowało dla dzieci i młodzieży kilka bezpłatnych wycieczek pieszo-autokarowych po Kielcach i Górach Świętokrzyskich oraz wycieczek pieszych z przewodnikiem po żółtym szlaku wokół Kielc.

Osobną propozycję - Sportowe Lato w Mieście, stanowi oferta przedstawiona przez kieleckie szkoły. W jej ramach dzieci i młodzież będą mogły wziąć udział w szerokiej gamie zajęć, takich jak: gimnastyka sportowa, akrobatyka, bilard, taniec, piłka ręczna, siatkówka, koszykówka, piłka nożna, sporty walki, strzelectwo, łucznictwo i wiele innych.

Tagi do tego wpisu
Reklama