Co zmieni Polski Ład? Wicepremier Gowin rozmawia z samorządowcami

Data publikacji: 07.06.2021 11:14
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
07.06.2021. Kielce. Spotkanie Jarosława Gowina z samorządowcami. Na zdjęciu (w środku): Renata Janik - wicemarszałek województwa świętokrzyskiego i wicepremier Jarosław Gowin

07.06.2021. Kielce. Spotkanie Jarosława Gowina z samorządowcami. Na zdjęciu (w środku): Renata Janik - wicemarszałek województwa świętokrzyskiego i wicepremier Jarosław Gowin
Fot. Monika Miller / Radio Kielce

Emerytury bez podatku i realizacja lokalnych inwestycji - to niektóre tematy, poruszane podczas dzisiejszego spotkania świętokrzyskich samorządowców z wicepremierem Jarosławem Gowinem, dotyczącego Polskiego Ładu.

Jarosław Gowin podkreśla, że spotkanie ma charakter konsultacyjny. Zwraca uwagę, że Polski Ład przewiduje m.in. podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł.

- Te rozwiązania oznaczają, że Polacy będą mieli więcej pieniędzy w portfelach, jednak stanowi to wielkie wyzwanie dla samorządów. Przede wszystkim o tym chciałbym porozmawiać, ponieważ ubytek w przychodach samorządów jest nieuchronny - mówi.

Wicepremier dodaje, że w Polskim Ładzie pojawił się już jeden instrument, który ma pomóc samorządom w rekompensacie strat. To Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych. W spotkaniu wziął udział wójt gminy Bieliny Sławomir Kopacz.

- To spotkanie z wicepremierem rządu Rzeczpospolitej Polskiej, więc dla nas samorządowców, są to niezwykle ważne informacje. To istotne, szczególnie że jesteśmy przed wdrożeniem Planu Odbudowy, nowej perspektywy unijnej i Polskiego Ładu - dodaje.

Wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Renata Janik z Porozumienia zauważa, że spotkanie było bardzo potrzebne.

- To właśnie samorządowcy, każdego dnia mają kontakt ze swoimi lokalnymi społecznościami. Poza tym, to właśnie oni każdego dnia podejmują w swoich małych ojczyznach decyzje, więc jest bardzo ważne jak oni odbierają to wszystko co niesie Polski Ład - mówi.

O godzinie 14.00 w Targach Kielce Jarosław Gowin spotka się z przedsiębiorcami.

Reklama