Coraz bliżej finalizacji zakupu akcji Korony Kielce

Data publikacji: 19.10.2020 11:51
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Na zdjęciu: stadion Suzuki Arena

Na zdjęciu: stadion Suzuki Arena
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu zostanie podpisana umowa nabycia przez miasto Kielce 72 proc. akcji Korony S.A. od rodziny Hundsdörferów. W poniedziałek powinny być znany wyniki audytu spółki, który przeprowadziła chorzowska firma Budoserwis.

– Dziś do urzędu miasta, zgodnie z podpisaną umową, mają wpłynąć wyniki opracowania zleconego w związku z planowaną przez Gminę Kielce transakcją nabycia 72 proc. akcji spółki Korona S.A., które przygotowuje wyłoniona w zamówieniu spółka Budoserwis – poinformował Tomasz Porębski, rzecznik prasowy prezydenta Bogdana Wenty.

– Po ich otrzymaniu, natychmiast rozpoczniemy analizę dokumentów. Jej pomyślne zakończenie pozwoli na ostateczne sfinalizowanie transakcji. Treść umowy między rodziną Hundsdörferów a Gminą Kielce jest już gotowa i została zaakceptowana przez obydwie strony. Z uwagi na fakt, że pandemia COVID-19 zarówno w Polsce, jak i w Niemczech przybiera na sile, podjęto decyzję, ze podpisanie umowy nastąpi w drodze korespondencyjnej – dodał Tomasz Porębski. 

31 marca 2017 roku ówczesny prezydent Kielc Wojciech Lubawski podpisał umowę w sprawie sprzedaży 72 proc. akcji spółki Korona S.A. Dieterowi Burdenskiemu. W listopadzie 2018 roku były bramkarz m.in. Werderu Brema i reprezentacji Niemiec, odsprzedał akcje spółce Korona Investment GmbH, której właścicielami byli Andreas, Dirk oraz Mark Hundsdörfer. Po prawie 3 latach i 7 miesiącach kielecki klub znów najprawdopodobniej stanie się w całości własnością miasta.

adv adv
Wiadomości
Reklama