Coraz więcej dzieci trafia do szpitali

Data publikacji: 06.07.2021 16:01
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Dionizy Krawczyński / Radio Kielce

Coraz więcej dzieci z urazami trafia do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

Anna Mazur-Kałuża, rzecznik lecznicy na Czarnowie informuje, że dzieci i młodzież wymagają hospitalizacji z powodu uszkodzeń ciała, które powstają w bardzo różnych okolicznościach.

- Lekarze obserwują, że po czasie izolacji społecznej widać to, że dzieci spędzają czas aktywnie na świeżym powietrzu. To niestety skutkuje tym, że do Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii trafia więcej niż w latach ubiegłych dzieci z różnego typu urazami. Trafia do nas dużo dzieci z urazami nabytymi podczas jazdy na rowerze, rolkach, wrotkach, czy gry w piłkę - mówi rzecznik.  

Anna Mazur-Kałuża dodaje, że do szpitala w ostatnich tygodniach trafia także dużo dzieci, ofiar wypadków komunikacyjnych, które wymagają wieloetapowego leczenia, często operacyjnego.

- Na szczęście unormowały się kwestie związane z zabawą na trampolinach. W poprzednich latach mieliśmy plagę urazów wśród dzieci na skutek zabawy na tych urządzeniach. W tej chwili są to wypadki sporadyczne - dodała Anna Mazur-Kałuża.

Lekarze apelują, by gdy dziecko chce w sposób aktywny spędzać czas, konieczne jest założenie mu ochraniaczy na łokcie, kolana, a także kasku na głowę.

Podobne wiadomości
Reklama