Coraz więcej protokołów trafia do Okręgowej Komisji Wyborczej

Data publikacji: 13.07.2020 02:33
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
12.07.2020 Kielce. Wybory prezydenckie. Komisja obwodowa nr 6

12.07.2020 Kielce. Wybory prezydenckie. Komisja obwodowa nr 6
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Protokoły wyborcze z poszczególnych świętokrzyskich gmin systematycznie spływają do Okręgowej Komisji Wyborczej w Kielcach.

Dokumenty dostarczyły już m.in. gminy Smyków, Łączna, Pierzchnica i Oksa. Dokumenty dostarczane są także z obwodów zamkniętych, czyli szpitali, czy domów pomocy społecznej.
Protokoły do Okręgowej Komisji Wyborczej w Kielcach dostarczone zostały już także z gminy Słupia, informuje Karol Kliś, sekretarz gminy.

- Komisje naprawdę szybko policzyły wszystkie głosy mieszkańców. Osoby, które pracowały w komisjach w pierwszej turze na pewno nabyły trochę doświadczenia, stąd teraz było im prościej. Oczywiście liczenie poszło sprawnie, ponieważ i liczba kandydatów była mniejsza niż podczas pierwszej tury - dodał Karol Kliś.

Protokoły do komisji dostarczyła już także gmina Oksa w powiecie jędrzejowskim - poinformowała pełnomocnik wyborczy z Urzędu Gminy w Oksie.

- Głosowanie przebiegało spokojnie, nie było żadnych incydentów. Swój obywatelski obowiązek spełniło prawie 60 procent uprawnionych mieszkańców naszej gminy. Zdecydowana większość, bo 82 procent swój głos oddało na ubiegającego się o reelekcję Andrzeja Dudę - poinformowała pełnomocnik gminy Oksa.

Ostateczne wyniki wyborów powinniśmy poznać jeszcze dzisiaj.

Reklama