Coraz więcej szkół z koronawiursem. COVID-19 również w kuratorium

Data publikacji: 05.10.2020 12:01
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Szkoła Podstawowa nr 25 im. Kornela Makuszyńskiego w Kielcach

Szkoła Podstawowa nr 25 im. Kornela Makuszyńskiego w Kielcach
Fot. SP 25 w Kielcach/Facebook

Wzrosła liczba szkół i przedszkoli w regionie, które z powodu koronawirusa musiały przejść na nauczanie hybrydowe lub zdalne.

Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty, informuje, że takich placówek jest 20, ale sytuacja jest dynamiczna i może się zdarzyć, że ta liczba wzrośnie w ciągu dnia. Jak mówi kurator, sporo jest placówek, gdzie po raz pierwszy stwierdzono zakażenie koronawirusem.

- To jest Zespół Placówek Oświatowych w Gackach, gdzie zakażony koronawirusem jest rodzic, poza tym Szkoła Podstawowa w Tumlinie, gdzie jest chory uczeń. Dodać trzeba też Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Starachowicach czy Szkołę Podstawową nr 7 w Kielcach. Wszędzie tam mówimy o nauczaniu hybrydowym – informuje Kazimierz Mądzik.

Część uczniów pracuje z domu również w Szkole Podstawowej w Micigoździe, Szkole Podstawowej w Rykoszynie oraz Szkole Podstawowej w Brześciu. Najpoważniejsza sytuacja jest w Szkole Podstawowej w Ćmińsku, gdzie chora jest ponad połowa nauczycieli, w sumie około 10 osób. Jak mówi kurator, cała placówka przeszła na nauczanie zdalne.

Jednocześnie są też szkoły, które wracają do nauki hybrydowej, bowiem koronawiurs pojawił się u nich ponownie.

- Szkoła Podstawowa w Łopusznie znów wraca do takiego nauczania. Tak samo jest w Szkole Podstawowej nr 25 w Kielcach, gdzie koronawirusa stwierdzono u jednej nauczycielki. Z tego co wiem, nauczyciele, którzy mieli z nią kontakt będą jutro mieli badania, natomiast dzieci z klas, w których prowadziła lekcje przeszły na naukę zdalną - mówi Kazimierz Mądzik.

Koronawirus pojawił się też w Świętokrzyskim Kuratorium Oświaty, gdzie zakażona jest jedna osoba. Cześć pracowników, którzy mieli kontakt z chorą, trafiła na kwarantannę, ale urząd pracuje normalnie.

Kazimierz Mądzik podkreśla jednocześnie, że wiele placówek oświatowych, gdzie jeszcze w ubiegłym tygodniu była nauka hybrydowa już dziś wróciło do normalnej pracy. To Powiatowy Zespół Szkół w Bodzentynie, Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego w Kielcach. Szkoła Podstawowa nr 2 w Kielcach, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Cedzynie, Szkoła Podstawowa nr 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Kielcach. Technikum nr 6 w Zespole Szkół Ekonomicznych w Kielcach, Technikum nr 1 w Zespole Szkół nr 1 w Jędrzejowie.

Reklama