Cukrownik Włostów ma swoją szatnię

Data publikacji: 17.08.2020 17:19
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Włostów. Otwarcie szatni dla Cukrownika Włostów

Włostów. Otwarcie szatni dla Cukrownika Włostów
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Piłkarze Cukrownika Włostów mają wreszcie szatnię, w której w komfortowych warunkach mogą przygotowywać się do meczów piłki nożnej. Gmina Lipnik w całości sfinansowała wybudowanie szatni, która służyć będzie zawodnikom, ale też sędziom i zarządowi klubu.

Jak mówi wójt Andrzej Grządziel, na ten cel gmina przeznaczyła ok. 260 tys. zł.

- Pomieszczenie ma zarząd, są dwie szatnie dla gości i gospodarzy, a także pomieszczenie dla sędziów. Szatnia dysponuje oddzielnym prysznicem oraz toaletą - wymienia Andrzej Grządziel.

Wójt dodaje, że to nie koniec inwestycji w stadion. Chciałby wyremontować trybuny, które pamiętają lata 80. i wykonać niewielkie zadaszenie.

Prezes Cukrownika Włostów Jan Michalski mówi, że klub czekał na takie miejsce 15 lat. Dotychczas korzystano z jednego pomieszczenia w Gminnym Ośrodku Kultury we Włostowie oraz z jednego pomieszczenia w remizie strażackiej, jedno z tych pomieszczeń udostępniane było sędziom.

W ubiegłym roku Cukrownik Włostów do rozgrywek został dopuszczony warunkowo, licencja została przyznana na rok. Głównie chodziło o brak ubikacji i prysznicy oraz szatni dla gości. Zawodnicy, brudni po meczach, mogli się umyć dopiero w swoich domach.

Cukrownik Włostów istnieje od 1957 roku. Obecnie zespół próbuje swoich sił w rozgrywkach klasy B.

Reklama