Cytobus ŚCO rusza w trasę

Data publikacji: 16.06.2021 14:03
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Na zdjęciu: cytobus

Na zdjęciu: cytobus
Fot. Świętokrzyskie Centrum Onkologii

Świętokrzyskie Centrum Onkologii zaprasza panie na bezpłatne badania cytologiczne oraz diagnostykę wirusa HPV – DNA, który jest bezpośrednim czynnikiem ryzyka zachorowania na raka szyjki macicy.

W najbliższych dniach cytobus odwiedzi Bliżyn, Skarżysko-Kościelne, Działoszyce i Czarnocin. Rejestracja na badania odbywa się pod numerem telefonu 609 990 033. 

W czwartek (17 czerwca) mobilny gabinet położnej będzie stacjonował przy urzędzie gminy w Bliżynie, a w piątek przy budynku Starostwa Powiatowego we Włoszczowie. Z kolei we wtorek, 22 czerwca klinika będzie czekała na panie przy urzędzie gminy w Skarżysku-Kościelnym, w czwartek (24 czerwca) przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Działoszycach, a 29 czerwca przy urzędzie gminy w Czarnocinie.  

Jak informuje Izabela Opalińska, badanie HPV – DNA nie jest badaniem na życzenie. O tym, czy pacjentka zostanie zakwalifikowana do pilotażowych badań HPV-DNA zdecyduje losowo system informatyczny po wprowadzeniu jej danych. 

Badania będą dostępne w godzinach 10.00-16.00. Na badanie należy zabrać ze sobą dokument tożsamości z numerem PESEL. 

Ze względu na bezpieczeństwo epidemiologiczne, panie wchodzące do cytobusa powinny zasłaniać usta i nos maseczką, przed wejściem obowiązuje dezynfekcja rąk i pomiar temperatury. 

Izabela Opalińska przypomina, że cytobus można bezpłatnie zamówić także do swojej miejscowości, czy zakładu pracy. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu 609 99 00 33 lub 41 36 74 033. 

Reklama