Cytomammobus czeka na panie

Data publikacji: 22.11.2021 14:44
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie

 
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Mieszkanki Końskich, Rudy Malenieckiej, Fałkowa i Słupi będą mogły w najbliższych dniach skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych i cytologicznych.

Od wtorku do czwartku (23-25 listopada) mobilna klinika Świętokrzyskiego Centrum Onkologii będzie czekała przy Domu Kultury przy ulicy Mieszka I w Końskich.  

W piątek (26 listopada) cytomammobus będzie stacjonował na parkingu przy Urzędzie Gminy w Rudzie Malenieckiej, w poniedziałek (29 listopada) w parkingu Urzędu Gminy w Fałkowie, w dzień później (30 listopada) w Słupi, na parkingu przy placu targowym.

Na badania, które prowadzane będą w godzinach 10.00-16.00 należy zabrać ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna: 661 911 300. Ze względu na bezpieczeństwo epidemiologiczne panie wchodzące do cytomammobusa powinny zasłaniać usta i nos maseczką, przed wejściem obowiązuje dezynfekcja rąk i pomiar temperatury.

W przypadku wykrycia zmiany Świętokrzyskie Centrum Onkologii obejmuje pacjentki pogłębioną diagnostyką, kompleksowym leczeniem i rehabilitacją zgodnie z najnowocześniejszymi standardami.

adv adv
Wiadomości
Reklama