Cytommamobus kontynuuje swoją trasę

Data publikacji: 20.07.2021 06:15
Autor: Marcin Marszałek / Kategoria: Zdrowie

 
Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Cytomammobus Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w najbliższych dniach odwiedzi kolejne miejscowości. Tym razem będą to Ostrowiec Świętokrzyski oraz Bodzechów.

By móc wziąć udział w badaniu należy wcześniej zarejestrować się telefonicznie dzwoniąc na numer: 661 911 300. Pacjentki są umawiane na konkretną godzinę, aby nie czekały w kolejce. Z uwagi na nadal obowiązujące obostrzenia pandemiczne, panie wchodzące do cytomammobusa powinny zasłonić usta i nos. Ponadto przed wejściem obowiązuje dezynfekcja rąk i pomiar temperatury.

Mammografia, zgodnie z programem profilaktyki raka piersi jest przeznaczona dla pań w przedziale wiekowym od 50 do 69 lat.

Z kolei z darmowych badań cytologicznych w ramach programu profilaktyki raka szyjki macicy będą mogły skorzystać kobiety w wieku od 25 do 59 lat. W cytomammobusie realizowane są dwa rodzaje badań cytologicznych: cytologia konwencjonalna, a także na podłożu płynnym.

Aktualna trasa cytomammobusa:

20 - 23 lipca - Ostrowiec Świętokrzyski, postój na Rynku,

26 - 27 lipca - Bodzechów, przy ośrodku zdrowia, ul. Szkolna.

Mobilna pracownia diagnostyczna ŚCO jest całkowicie bezpieczna. Personel obsługujący pacjentki jest zaszczepiony przeciw koronawirusowi oraz posiada niezbędne środki ochrony indywidualnej. Po każdym badaniu sprzęt jest dezynfekowany.

Na badania należy zabrać ze sobą dokument tożsamości z numerem PESEL. Cytomammobus ŚCO jest dostępny w godzinach od 8:00 do 16:00.

Reklama