Czas na ,,Wakacje z WOT”

Data publikacji: 21.05.2021 12:45
Kategoria: Strefa munduru /Źródło: 10 ŚBOT


Fot. DWOT

Wakacje to również czas na rozpoczęcie służby w WOT. W tym okresie ochotnicy mogą ukończyć szkolenie podstawowe, złożyć przysięgę i zostać żołnierzem Wojska Polskiego. 10 Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej przeprowadzi szkolenia w czerwcu i lipcu.

Przypomnijmy, projekt „Wakacje z WOT” jest adresowany głównie do pełnoletnich uczniów, studentów oraz nauczycieli, którzy w czasie wolnym od nauki chcą przejść podstawowe szkolenie wojskowe i rozpocząć swoją przygodę z Wojskami Obrony Terytorialnej. 

Pierwsze wakacyjne szkolenie rozpocznie się 3 lipca. To 16 dni bardzo intensywnych ćwiczeń, które są dużym wyzwaniem i sprawdzianem dla kandydatów. Finałem jest „pętla taktyczna”, czyli sprawdzian zdobytych umiejętności. Szkolenie zwieńczy uroczysta przysięga wojskowa, która odbędzie się 18 lipca. 

Wakacyjne edycje 16-dniowego szkolenia podstawowego cieszą się dużym zainteresowaniem osób młodych. Zdecydowana większość to uczniowie i studenci. Wśród ochotników są również nauczyciele, dla których wakacyjna przerwa daje możliwość ukończenia 16-dniowego szkolenia bez kolizji z pracą. 

Kandydaci, którzy chcą wstąpić w szeregi 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej swój akces mogą złożyć w Wojskowych  Komendach Uzupełnień. Również ochotnicy mogą dopełnić formalność u rekrutrów z 10 ŚBOT podczas trwających w naszym regionie kwalifikacji wojskowych. 

Obecnie komisje prowadzą prace w Starachowicach i Ostrowcu Świętokrzyskim, a od 31 maja rozpoczną w Jędrzejowie, Włoszczowie, Sandomierzu, Opatowie i Kielcach. Wszelkich informacji dotyczących służby w 10 ŚBOT, a także sposobie złożenia wniosku, ochotnicy uzyskają u rekrutera pod numerem tel. 792 186 461. Warunkiem wstąpienia do formacji jest między innymi polskie obywatelstwo, pełnoletniość i niekaralność, a także dobry stan zdrowia. 

 

Reklama