Część uczniów kazimierskiej „jedynki” wróci do wyremontowanej placówki w listopadzie

Data publikacji: 13.09.2020 13:33
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
13.09.2020 Kazimierza Wielka. Modernizacja Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Hugona Kołłątaja

13.09.2020 Kazimierza Wielka. Modernizacja Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Hugona Kołłątaja
Fot. Łukasz Maderak

Remont Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Hugona Kołłątaja w Kazimierzy Wielkiej przebiega zgodnie z harmonogramem. Dla bezpieczeństwa nowy rok szkolny rozpoczęto w budynku byłego gimnazjum.

Wszystko jednak wskazuje na to, że część uczniów „jedynki” wróci do wyremontowanej placówki w listopadzie.

Łukasz Maderak, zastępca burmistrza miasta informuje, że prace wewnątrz budynku są już na ukończeniu.

- Wymieniona została instalacja elektryczna, piece grzewcze i kaloryfery. Położone zostały nowe tynki, a korytarze i sale zostały odświeżone i pomalowane. Ponadto wymieniono okna, drzwi i oświetlenie - zaznacza.

Dodaje, że obecnie trwają prace związane z rozbudową szkoły, ociepleniem budynku i zagospodarowaniem otoczenia.

- Mamy już nowe ogrodzenie. Oprócz tego położona została także część kostki brukowej od strony głównego wejścia. W nowym obiekcie wybudowano drugie piętro. Wylany został już strop. Pozostało wykonanie dachu i pozostałe prace wykończeniowe - mówi. Dodatkowo ma zostać dobudowana szatnia na 500 szafek.

Projekt zakłada także budowę miejsc parkingowych i zatok dla autobusów dowożących uczniów. Zamontowane zostaną też m.in. stojaki na rowery.

Koszt realizacji inwestycji to 5,6 mln zł. Dofinansowanie unijne wynosi 75 procent. To jedno z realizowanych obecnie w mieście zadań w ramach projektu „W kierunku uzdrowiska - rewitalizacja miasta Kazimierza Wielka”.

Zakończenie inwestycji zaplanowano w czerwcu przyszłego roku. Po remoncie będzie to jedna z najnowocześniejszych szkół nie tylko w gminie, ale i w powiecie.

Placówka w istniejącym miejscu funkcjonuje już od ponad 150 lat.

Reklama