Czesław Siekierski: nie mam wątpliwości co do szczepień przeciwko COVID-19

Data publikacji: 29.12.2020 09:39
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Czesław Siekierski - poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego

Na zdjęciu: Czesław Siekierski - poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

- Nie mam wątpliwości co do szczepień przeciwko COVID-19 i sam zamierzam się zaszczepić - deklaruje poseł PSL Czesław Siekierski. - Mam nadzieję, że w moje ślady pójdą także osoby niezdecydowane i uda się w naszym kraju osiągnąć taki poziom, który będzie oznaczał wygraną z epidemią.

W opinii gościa Radia Kielce, jeśli rozpoczną się masowe szczepienia i będzie widać ich pozytywne efekty to będzie to dobry przykład dla innych. Poseł zauważył, że wszystko wskazuje na to, że szczepionka jest bezpieczna. Pracowały nad nią ważne laboratoria i została dokładnie zbadana.

- Obserwujemy także olbrzymi postęp biotechnologii i nie powinno tu być żadnego zagrożenia. Myślę, że proces szczepień zostanie rozciągnięty na wiele miesięcy także dlatego, że obecnie nie ma na rynku wystarczającej ilości preparatów.

Komentując najważniejsze wydarzenia polityczne mijającego roku, Czesław Siekierski wskazał na pandemię i jej skutki. Wirus w olbrzymi sposób wpłynął na nasze życie społeczne, polityczne i gospodarcze. Wszystkie wydarzenia łącznie z wyborami prezydenckimi odbywały się pod jego wpływem. Zwycięstwo Andrzeja Dudy było do przewidzenia, a słaby wynik kandydata ludowców Władysława Kosiniaka Kamysza - polityk tłumaczył tym, że wybory prezydenckie nigdy nie były specjalnością PSL.

Oceniając natomiast obecna politykę stronnictwa, w której mało miejsca poświęcono wsi - parlamentarzysta stwierdził, że wieś się zmienia. Rolnicy stają się przedsiębiorcami i zmusza to stronnictwo do ewolucji poglądów i innego podejścia.

Reklama