Czołówka polskich spadochroniarzy zaprezentowała się w Masłowie

Data publikacji: 05.07.2020 17:12
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
05.07.2020. Masłow. Drugi dzień Mistrzostw Polski Związku Polskich Spadochroniarzy oraz I Memoriał Spadochronowy im. gen. Tadeusza Buka

05.07.2020. Masłow. Drugi dzień Mistrzostw Polski Związku Polskich Spadochroniarzy oraz I Memoriał Spadochronowy im. gen. Tadeusza Buka
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

W Masłowie zakończyły się Mistrzostwa Polski Związku Polskich Spadochroniarzy na celność lądowania oraz I Memoriał Spadochronowy im. gen. Tadeusza Buka.

Jacek Azja Brzeziński oddał w swoim życiu 7317 skoków. Dziś był kolejny, niemalże idealny.

- Zabrakło 1 cm - mówi. Przyznaje, że w jego karierze było wiele wyjątkowych skoków, m.in. w Australii, Ameryce i Chinach.

- To moja pasja. Jestem także egzaminatorem Państwowej Komisji Egzaminacyjnej, w związku z tym w ciągu roku wykonuje około 200 skoków - dodaje. Jacek Azja Brzeziński przyznaje, że dzisiejsze warunki były idealnie do tego typu aktywności.

Podobnego zdania jest Tadeusz Matejek, sędzia spadochronowy. Zaznacza, że przez cały weekend pogoda była sprzyjająca.

- Jest to ważne przy organizacji konkursów. Przy skokach na spadochronach klasycznych, takich typowych, na których rozgrywane są mistrzostwa, wiatr może wiać z prędkością 7 m/s. Przy spadochronach szybkich do 11 m/s. Jest to jeden z podstawowych warunków - mówi.

Sędzia dodaje, że zawody stały na bardzo wysokim poziomie zaawansowania.

- Była tu czołówka polskich spadochroniarzy. Ponadto przedsięwzięcie było bardzo dobrze zorganizowane, co w lotnictwie nie jest rzeczą łatwą, ale dzięki temu wszyscy czujemy się bezpiecznie - mówi.

Impreza odbyła się na lotnisku w Masłowie.

Reklama