Cztery warianty S74 przez Sandomierz i Wisłę. Mieszkańcy rozmawiają z drogowcami [MAPA]

Data publikacji: 10.07.2020 14:50
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
10.07.2020. Sandomierz. Spotkanie ws. planowanego przebiegu drogi ekspresowej S74

10.07.2020. Sandomierz. Spotkanie ws. planowanego przebiegu drogi ekspresowej S74
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Sandomierzanie mieli okazję wysłuchać informacji na temat planowanego przebiegu drogi ekspresowej S74 w pobliżu ich miasta.

Na spotkanie z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przyszli przede wszystkim mieszkańcy prawobrzeżnej części miasta, ponieważ w jednym z wariantów większość trasy miałaby przebiegać ulicą Koćmierzów.

Jeden z mieszkańców mówił, że droga ma przechodzić przez jego dom. Przyznał, że jeśli dostałby propozycję dobrego odszkodowania to jest skłonny na nią przystać. Z kolei mieszkanka ulicy Koćmierzów powiedziała, że S74 ma przebiegać tuż za jej domem, a także w sadach jabłoniowych, które niedawno posadziła. Był to dla niej duży wydatek więc martwi się co będzie z jej nieruchomościami.

10.07.2020. Sandomierz. Spotkanie ws. planowanego przebiegu drogi ekspresowej S74Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Z Sandomierza „ekspresówka” będzie biec w kierunku Tarnobrzega. Dariusz Chobosz z GDDKiA w Rzeszowie informuje, że przygotowane są cztery warianty przejścia przez Wisłę. Docelowo do końca przyszłego roku ma zostać wybrany jeden, który zostanie zrealizowany. Dodał, że mieszkańcy powinni kierować swoje uwagi do biura projektowego zajmującego się planowaniem przebiegu trasy lub do oddziału Generalnej Dyrekcji w Rzeszowie, która zajmuje się odcinkiem pomiędzy Opatowem i Niskiem.

Projektowany przebieg drogi S74 zlokalizowany jest na terenie województw świętokrzyskiego i podkarpackiego. Inwestycja obejmuje budowę „ekspresówki” od miejscowości Okalina Kolonia i włączenia jej do projektowanej drogi ekspresowej S19 w Nisku na Podkarpaciu.

Odcinek drogi Opatów - Nisko jest przewidziany do budowy w latach 2024-2028.

Materiały informacyjne dotyczące rozpatrywanych wariantów trasy S74 Opatów - Nisko są dostępne w formie elektronicznej oraz w siedzibie GDDKiA Oddział w Rzeszowie przy ul. Sikorskiego 49 C, pok. nr 8.

WARIANTY PRZEBIEGU DROGI S74 OPATÓW - NISKO

Reklama