Cztery zakazy to za mało. Znów pijany wsiadł za kierownicę

Data publikacji: 03.09.2020 11:16
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Pomimo czterech zakazów prowadzenia pojazdów, wyjechał na drogę publiczną koparko-ładowarką i ponownie zrobił to będąc pod wpływem alkoholu.

Jak informuje Karol Macek z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, chodzi o 29-letniego mężczyznę, mieszkańca województwa śląskiego, którego zatrzymali funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego, kieleckiej komendy miejskiej. Do zdarzenia doszło na terenie Chęcin.

Policjanci zwrócili uwagę na jadącą ulicą tzw. wężykiem koparko-ładowarkę. Mając wątpliwości co do stanu trzeźwości operatora, funkcjonariusze postanowili przeprowadzić kontrolę drogową.

- Mężczyzna nie miał przy sobie żadnych uprawnień, bo i nie mógł mieć, gdyż jak sam przyznał, zostały mu już zatrzymane. Stróże prawa sprawdzili operatora w policyjnych systemach. Wyszło na jaw, że już czterokrotnie sądy nakładały na niego zakaz prowadzenia pojazdów, który łącznie trwał do 2023 roku. Ale to nie jedyne kłopoty, które czekają teraz 29-latka - relacjonuje Karol Macek. 

Jak dodał, tym razem alkomat wykazał promil alkoholu w organizmie kierującego. Operator trafił za kratki i gdy wytrzeźwieje usłyszy zarzuty. Mężczyźnie grozi 5 lat więzienia.

Reklama