Czy będzie referendum o odwołanie Bogdana Wenty? Decyzja radnych niemal pewna

Data publikacji: 10.06.2021 07:18
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kieleccy radni zadecydują dziś między innymi o losach uchwały w sprawie referendum dotyczącego odwołania prezydenta Bogdana Wenty. Wniosek o jego przeprowadzenie złożyli pod koniec maja radni klubu Bezpartyjni i Niezależni.

Jest jednak bardzo prawdopodobne, że ten projekt zostanie zdjęty z porządku obrad, ponieważ pozostałe kluby w radzie są przeciwne organizacji referendum w najbliższym czasie. Niektórzy radni twierdzą, że taki wniosek przed sesją absolutoryjną, która odbędzie się pod koniec czerwca, jest przedwczesny.

Radni zdecydują także o nadaniu imienia amfiteatrowi na Kadzielni. Jeden z największych tego typu obiektów w Polsce będzie nosił imię Andrzeja Litwina, osoby zasłużonej dla kieleckiego środowiska artystycznego. Andrzej Litwin był między innymi wieloletnim dyrektorem Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.

Radni pochylą się także nad projektem uchwały dotyczącej przedłużenia profilaktycznego programu szczepień przeciwko grypie do 2024 roku. Z darmowych sczepień przeciw grypie będą mogli skorzystać mieszkańcy Kielc, którzy ukończyli 55 lat. Rocznie przewiduje się szczepienie około 10 tys. osób. Roczny koszt szczepień przeciw grypie wyniesie 600 tys. zł.

Początek sesji o godzinie 9.00.

Tagi do tego wpisu
Reklama