Czy doszło do popełnienia przestępstwa w Sępichowie w gminie Nowy Korczyn? Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie

Data publikacji: 25.08.2020 09:59
Autor: Aneta Cielibała-Gil / Kategoria: Wiadomości z regionu
Sępichów. Rzeka Maskalis

Sępichów. Rzeka Maskalis
Fot. krakow.wody.gov.pl

Policja wszczęła dochodzenie w sprawie ewentualnego popełnienia przestępstwa związanego ze skażeniem wody w rzece Maskalis w Sępichowie, w gminie Nowy Korczyn.

Jak powiedział Radiu Kielce Tomasz Piwowarski z Komendy Powiatowej Policji w Busku - do policji wpłynęło pismo z Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.

- Pracownicy złożyli wniosek o rozpoczęcie śledztwa w tej sprawie. Oznacza to, że nie jest wskazane, kto mógł dopuścić się tego zanieczyszczenia. Jednak mamy pewne podejrzenia - mówi Tomasz Piwowarski z buskiej policji.

- Czekamy na wyniki badań próbek wody, które zostały pobrane. Po ich otrzymaniu będziemy mogli rozszerzyć zarzuty lub zmienić je - dodaje.

Przypomnijmy, pracownicy ochrony środowiska pobrali próbki wody do badań i zmierzyli zawartość tlenu w wodzie. Jak się okazało przy gospodarstwie rybackim w miejscowości Górki poziom tlenu wynosił 2 proc., w rzece Maskalis między Sępichowem, a Szczytnikami było to 4,2 proc, a dalej około 11 proc.

Jak mówił Radiu Kielce sołtys Sępichowa Grzegorz Borla - takie pomiary mogą wskazywać, że zanieczyszczenie wydostało się z gospodarstwa rybackiego.

Podobne wiadomości
Reklama