Czy Jacek Jaworek ukrywa się w Świętokrzyskiem?

Data publikacji: 14.07.2021 13:58
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Poszukiwania 52-letniego Jacka Jaworka podejrzewanego o zabójstwo rodziny z Borowców

Poszukiwania 52-letniego Jacka Jaworka podejrzewanego o zabójstwo rodziny z Borowców
Fot. slaska.policja.gov.pl

Czy poszukiwany listem gończym Jacek Jaworek był w powiecie jędrzejowskim?

Sygnał o tym, że mężczyzna podobny do podejrzanego o zabicie trzech osób był widziany w gminie Oksa, dostali wczoraj wieczorem świętokrzyscy policjanci - potwierdza sierżant sztabowy Maciej Ślusarczyk z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji.  

- Z treści tego zgłoszenia wynikało, że mężczyzna podobny do poszukiwanego był widziany w jednym ze sklepów w okolicy Jędrzejowa. Policjanci byli na miejscu, zabezpieczyli zapisy z monitoringu w tym obiekcie. Oczywiście, wszystkimi informacjami w tym zakresie dzielimy się ze śląską policją - dodaje Maciej Ślusarczyk.

Policjant podkreśla, że każde zgłoszenie jest traktowane bardzo poważnie. Apeluje też o ostrożność.

- W przypadku, gdybyśmy spotkali tego mężczyznę, należy jak najszybciej powiadomić policję. Nie należy samemu podejmować żadnych działań, ani próbować go zatrzymać - przestrzega. 

Osoby, które znają aktualne miejsce pobytu Jacka Jaworka, mogące pomóc w ustaleniu jego miejsca pobytu, lub które mogą mieć istotne dla śledztwa informacje, proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Częstochowie pod nr telefonu 47 858 12 55 lub nr alarmowym 112.

Jak informowała Polska Agencja Prasowa, do tragedii doszło w nocy z piątku na sobotę w Borowcach k. Dąbrowy Zielonej w powiecie częstochowskim. Wezwani do awantury domowej policjanci w domu jednorodzinnym ujawnili zwłoki małżeństwa 44-latków i ich 17-letniego syna. Wszyscy zginęli od strzałów z broni palnej - wkrótce przeprowadzona będzie zlecona już przez prokuraturę sekcja zwłok, która potwierdzi przyczynę śmierci. Uratował się drugi, 13-letni syn zamordowanego małżeństwa, który schronił się u rodziny. Sprawca zbrodni uciekł.

Podejrzewany o potrójne zabójstwo jest 52-letni brat zamordowanego właściciela domu, Jacek Jaworek, który od jakiegoś czasu mieszkał wspólnie z nim i jego rodziną. W sobotę policja opublikowała personalia i wizerunek poszukiwanego. Alert w tej sprawie rozesłało także do mieszkańców trzech sąsiadujących ze sobą województw - śląskiego, łódzkiego i świętokrzyskiego - Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. 

adv adv
Wiadomości
Reklama