Czy kielczanie pomimo pandemii chętnie decydują się na ślub?

Data publikacji: 26.12.2020 16:09
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Ponad 700 ślubów odbyło się w tym roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kielcach. Tomasz Porębski, rzecznik kieleckiego ratusza informuje, że były to zarówno śluby cywilne, konkordatowe, jak i transkrypcje.

- Zarejestrowano 712 ślubów, w co wliczamy śluby cywilne, śluby konkordatowe i transkrypcje. Transkrypcja, to rejestracja zagranicznego aktu małżeństwa w polskim rejestrze stanu cywilnego. Spośród tych 712 ślubów, tylko 11 uroczystości odbyło się poza siedzibą Urzędu Stanu Cywilnego - dodał Tomasz Porębski. 

W związku z pandemią koronawirusa i obostrzeniami, które dotyczą m.in. imprez masowych dużo par zdecydowało się odwołać ślub cywilny zaplanowany w kieleckim ratuszu na marzec. W tym miesiącu ślub postanowiło zawrzeć jedynie 14 par, podczas gdy w analogicznym okresie w roku 2019 było ich 27. W kwietniu także widać różnicę, ale jest ona znacznie mniejsza. W tym miesiącu w ubiegłym roku ślub cywilny w kieleckim ratuszu zawarły 23 pary, natomiast w 2020 roku w kwietniu odbyło się 20 ceremonii ślubnych.

Reklama