Czy miasto po raz kolejny przekaże pieniądze dla Korony Kielce?

Data publikacji: 16.09.2021 07:44
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Wiktor Taszlow / Radio Kielce

Kwestia wsparcia finansowego dla spółki Korona S.A. będzie jednym z głównych tematów podczas dzisiejszej sesji rady miasta w Kielcach. Chodzi o kwotę 6 mln zł, jakich klub potrzebuje do dalszego funkcjonowania.

Korona Kielce zwróciła się z prośbą o udzielenie poręczenia kredytowego pozwalającego władzom klubu na zaciągnięcie kredytu w wysokości 6 mln zł.

Ten punkt w trakcie dzisiejszych obrad z pewnością wzbudzi największe emocje wśród radnych, którzy są podzieleni w tej sprawie, a wątpliwości nastręcza przede wszystkim sposób, w jaki miasto powinno wesprzeć klub piłkarski.

Za udzieleniem poręczenia prawdopodobnie zagłosują przedstawiciele klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości, choć w tej kwestii w klubie nie ma jednomyślności. Możemy spodziewać, że nie wszyscy spośród 11 członków klubu podniosą rękę "za".

Wśród radnych panuje przekonanie, że udzielenie poręczenia majątkowego nie jest najkorzystniejszym rozwiązaniem z punktu widzenia finansów Kielc, dlatego w trakcie dyskusji przed sesją pojawiały się także pomysły na zwiększenie kapitału zakładowego spółki Korony o wnioskowaną kwotę, lub udzielenie pożyczki bezpośrednio przez miasto.

Zgodnie z prośbą władz kieleckiego klubu z pewnością zagłosują przedstawiciele sprzyjającego prezydentowi Bogdanowi Wencie klubu Projekt Wspólne Kielce.

Natomiast sceptyczni co do tej formy pomocy dla Korony Kielce będą najprawdopodobniej radni klubu Bezpartyjni i Niezależni. Zdaniem jego przewodniczącego Kamila Suchańskiego, podjęcie uchwały przez radę miasta w sprawie udzielenia poręczenia kredytowego dla Korony Kielce jest niezgodne z prawem.

Niewiadomą jest, czy na wsparcie kieleckiego klubu w jakikolwiek formie zdecydują się wszyscy z sześciorga radnych klubu Koalicji Obywatelskiej.

Początek obrad sesji rady miasta o godzinie 9.00.

Reklama