Czy nauczyciele chętnie podchodzą do zapisów na szczepienia? Znamy ich deklaracje

Data publikacji: 22.02.2021 17:21
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Zdrowie
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Ponad 14,5 tysiąca nauczycieli oraz 910 wykładowców akademickich zadeklarowało udział w szczepieniach w naszym województwie.

Zapisy skończyły się w piątek w ubiegłym tygodniu. Profesor Dorota Kozieł, prorektor do spraw medycznych w Uniwersytecie Jana Kochanowskiego oraz koordynator do spraw raportowania sytuacji epidemicznej na uczelniach wyższych mówi, że większość chętnych nauczycieli akademickich reprezentuje największą uczelnię w regionie, czyli UJK.

- Na tysiąc kilka osób uprawnionych do szczepienia zarejestrowało się pięciuset dwudziestu pięciu chętnych, czyli można powiedzieć o pięćdziesięcioprocentowym zainteresowaniu. W Politechnice Świętokrzyskiej deklarację złożyło ponad dwustu nauczycieli, czyli również około połowy wszystkich uprawnionych - informuje profesor Dorota Kozieł.

Anna Ostrowska, rzecznik Ministerstwa Edukacji i Nauki podkreśla, że dotychczasowe nabory wśród nauczycieli pokazują duże zainteresowanie szczepieniami.

- W drugim etapie, w którym zapisy trwały od 15 do 19 lutego zgłosiło się prawie 277 tysięcy osób, z czego prawie 63 tysiące nauczycieli akademickich. Pierwsza tura rejestracji, która trwała między 8 a 10 lutego obejmowała nauczycieli do 60. roku życia. Wówczas zgłosiło się 260 tysięcy osób - informuje Anna Ostrowska.

Szczepienia będą prowadzone w wytypowanych szpitalach. Placówki poinformują dyrektorów szkół oraz rektorów uczelni o terminach. Są one uzależnione od dostępności szczepionek.

 

Reklama