Czy radni kolejny raz pomogą Koronie Kielce?

Data publikacji: 15.09.2021 12:43 / Data aktualizacji: 16.09.2021 06:20
Autor: Marcin Marszałek / Kategoria: Wiadomości z regionu
15.09.2021. Kielce. Konferencja przed sesją Rady Miasta Kielce. Na zdjęciu (od lewej): Anna Kibortt - wiceprzewodnicząca Rady Miasta Kielce, Jarosław Karyś - przewodniczący Rady Miasta Kielce i Katarzyna Czech-Kruczek - wiceprzewodnicząca Rady Miasta Kielce

15.09.2021. Kielce. Konferencja przed sesją Rady Miasta Kielce. Na zdjęciu (od lewej): Anna Kibortt - wiceprzewodnicząca Rady Miasta Kielce, Jarosław Karyś - przewodniczący Rady Miasta Kielce i Katarzyna Czech-Kruczek - wiceprzewodnicząca Rady Miasta Kielce
Fot. Marcin Marszałek / Radio Kielce

Jednym z najgorętszych tematów czwartkowej sesji Rady Miasta Kielce będzie temat Korony Kielce, a dokładnie udzielenia przez miasto gwarancji kredytowych dla klubu piłkarskiego.

Przewodniczący Rady Miasta, Jarosław Karyś, nie ukrywa, że jednym z najbardziej kontrowersyjnych tematów sesji będą finanse spółki Korona S.A. 

- Zarząd klubu zwrócił się do władz miasta z prośbą o udzielenie wsparcia. Jedną z rozważanych aktualnie kwestii jest udzielenie poręczenia kredytowego przez miasto pozwalającego władzom klubu na zaciągnięcie kredytu w wysokości 6 mln zł. Klub sportowy znajduje się w sytuacji uniemożliwiającej samodzielne zaciągniecie kredytu - tłumaczy. 

- Chociaż o poręczeniu kredytowym mówi się najwięcej, to rozpatrywane są trzy rozwiązania. Mowa tu o dofinansowaniu drużyny, czyli podniesieniu kapitału zakładowego oraz pożyczce udzielonej przez miasto swojej spółce - dodał przewodniczący.

W czasie czwartkowej sesji radni będą głosować m.in. nad uchwałą dotyczącą zmiany nazwy stacji kolejowej z „Kielce” na „Kielce Główne”. Pojawi się także szereg uchwał na temat miejskich nieruchomości. Jak np. wydzierżawienie gruntu położonego w Kielcach przy ul. Szajnowicza-Iwanowa, przy ul. gen. Władysława Sikorskiego czy wydzierżawienie gruntów na osiedlu na Stoku. 

Pojawi się także temat Młodzieżowej Rady Miasta i zmiany jakie mają zostać wprowadzone w celu usprawnienia działania tego organu. 

Kolejna uchwała będzie dotyczyła powierzenia prezydentowi Kielc uprawnienia w sprawie ustalenia wysokości cen i opłat za korzystanie z gminny obiektów użyteczności publicznej administrowanych przez miejski ośrodek sportu i rekreacji w Kielcach. Chodzi o ulgi na korzystanie z obiektów sportowych dla olimpijczyków promujących miasto poza granicami kraju. 

Podniesiony zostanie także temat ustalenia cen maksymalnych oraz stref i stawek taryfowych obowiązujących przy przewozie osób taksówkami na terenie Kielc. 

Sesja rozpocznie się w czwartek, 16 września, o godz. 9.00.

Podobne wiadomości
Reklama