Czy spot przekona niezaszczepionych?

Data publikacji: 14.09.2021 14:40
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
14.09.2021. Kielce. Wojewoda ogłasza konkurs na spot zachęcający do szczepień przeciw COVID-19. Na zdjęciu (od lewej): Mariusz Pasek - zastępca dyrektora Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach i Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski

14.09.2021. Kielce. Wojewoda ogłasza konkurs na spot zachęcający do szczepień przeciw COVID-19. Na zdjęciu (od lewej): Mariusz Pasek - zastępca dyrektora Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach i Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski
Fot. Anna Kwapisz / Radio Kielce

Konkurs na spot promujący szczepienia przeciw COVID-19 ogłosił wojewoda świętokrzyski. Ma on przekonać niezaszczepionych do skorzystania z tej formy profilaktyki. Chodzi także o dzieci od 12. roku życia.

Zbigniew Koniusz informuje, że w Polsce przeciw COVID-19 zaszczepionych jest zaledwie około 48 tys. dzieci, a w naszym regionie to tylko 3 proc. dzieci i młodzieży uprawnionych do przyjęcia preparatu.

- Nam dorosłym wydaje się, że wszyscy żyją szczepieniami przeciw COVID-19. Tymczasem osoby młode mają swoje życie, swój świat, ale wystarczy, by zachęcić tę grupę osób do włączenia się w akcję promowania szczepień. Takim narzędziem mogą być nowoczesne technologie, jak telefony komórkowe, czy Internet, które młodzież używa na co dzień. Wystarczy, że nagrają krótki spot promujący szczepienia i wstawią do na któryś z portali społecznościowych. Mam nadzieję, że dzięki takim działom włączymy tę grupę w walkę z pandemią - mówi Zbigniew Koniusz.

Ewa Kopolovets, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia w urzędzie wojewódzkim w Kielcach informuje, że by wziąć udział w konkursie należy nakręcić krótki spot zachęcający do zaszczepienia się przeciw COVID-19, trwający od trzech do 15 sekund, a później umieścić go przynajmniej na jednym z portali społecznościowych. Następnie ze strony internetowej urzędu należy pobrać wniosek zgłoszeniowy, wypełnić go i przesłać do urzędu.

- Konkurs będzie się odbywał w czterech kategoriach. Udział w nim mogą wziąć osoby od 12 do 15 roku życia. Druga kategoria, to młodzież w wieku 16 - 18 lat, a trzecia, to osoby dorosłe. Natomiast w ramach kategorii czwartej w konkursie udział mogą wziąć organizacje pozarządowe - wyjaśnia Ewa Kopolovets.

Konkurs na spot promujący szczepienia przeciw COVID-19 rozpocznie się 20. września i potrwa do 26. listopada.

14.09.2021. Kielce. Wojewoda ogłasza konkurs na spot zachęcający do szczepień przeciw COVID-19. Na zdjęciu (od lewej): Mariusz Pasek - zastępca dyrektora Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach, Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski i Ewa Kopolovets - dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w KielcachFot. Anna Kwapisz / Radio Kielce

adv adv
Wiadomości
Reklama