Czy w Kielcach przydałaby się zmiana organizacji ruchu? Tak uważa Konfederacja

Data publikacji: 08.10.2020 17:07
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
08.10.2020 Kielce. Konferencja partii KORWiN

08.10.2020 Kielce. Konferencja partii KORWiN
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Zmiany organizacji ruchu na niektórych kieleckich ulicach i likwidacji straży miejskiej chcą członkowie Konfederacji. Dziś przedstawiciele tej formacji zorganizowali konferencję prasową przed kieleckim ratuszem.

Dawid Lewicki, wiceprezes partii KORWiN tłumaczył, że potrzebna jest zmiana dla dobra kierowców. Jak stwierdził, kierowcom rzuca się wiele kłód pod koła, a tymczasem jest to jedna z najbardziej poszkodowanych grup społecznych, której należy ułatwić życie. Dawid Lewicki chce, by część kieleckich ulic była bardziej dostępna dla samochodów.

- Spokojnie można dopuścić do ruchu ulicę Paderewskiego, tak samo zjazd z ronda w ulicę Czarnowską. Mamy przecież nowy, bardzo drogi dworzec, i żeby do niego dojechać z niektórych miejsc w Kielcach trzeba niepotrzebnie robić duże kółko po mieście. Absurdalny jest też zakaz wjazdu z ulicy Lecha Kaczyńskiego przed kościół św. Wojciecha - wymienia Dawid Lewicki.

08.10.2020 Kielce. Konferencja partii KORWiN. Na zdjęciu: Dawid Lewicki -wiceprezes partiiFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Członkowie Konfederacji domagają się też likwidacji straży miejskiej, która ich zdaniem dubluje policję, a dodatkowo działa represyjnie w stosunku do kierowców i mieszkańców Kielc. Duże pieniądze na utrzymywanie straży miejskiej można wydać lepiej - twierdzili organizatorzy konferencji.

Kolejnymi pomysłami na usprawnienie jazdy po Kielcach byłoby udostępnienie kierowcom buspasów w godzinach poza szczytem komunikacyjnym, likwidacja w niektórych miejscach sygnalizacji świetlnej oraz zrobienie tak zwanych zawrotek, na przykład na ulicy Warszawskiej.

08.10.2020 Kielce. Konferencja partii KORWiN. Na zdjęciu: Dawid Lewicki -wiceprezes partiiFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Konfederacja nie złożyła żadnego wniosku ze swoimi postulatami do władz Kielc. Jak powiedział Dawid Lewicki, prezydent Bogdan Wenta na pewno śledzi media i dowie się o oczekiwaniach Konfederacji.

Reklama