Czym dziś bawią się dzieci? Muzeum czeka na zdjęcia!

Data publikacji: 28.05.2020 14:38
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Kultura
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Czy wśród wielu kolorowych i ciekawych zabawek, dzisiejsze dzieci mają tę szczególną, ulubioną? Takie pytanie zadaje Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach i prosi dzieci o przesłanie zdjęcia tej jednej wyjątkowej.

Przemysław Krystian z Muzeum Zabawek i Zabawy podkreśla, że ma to być tylko jedna zabawka.

- Patrząc z perspektywy historii, kiedyś dzieci miały tak mało zabawek, że wybranie jednej, ukochanej było łatwiejsze. Dzisiaj tych zabawek jest bardzo dużo. W ciągu roku, z różnych okazji dzieci otrzymują tyle pięknych prezentów, że wybranie najważniejszego może być wyzwaniem. Dlatego akcja da odpowiedź na pytanie, co dzieci cenią najbardziej - wyjaśnia.

W ten sposób organizatorzy dowiedzą się, jakie zabawki są dziś najpopularniejsze, ale nie tylko.

- Z drugiej strony będzie to też wskazówka dla dorosłych, bo my chyba nie do końca zdajemy sobie sprawę, jakie zabawki podobają się dzieciom. Poza tym, co wynika z obserwacji naszych gości w Muzeum Zabawek i Zabawy, dzieci które do nas przychodzą mogą się bardzo dużo dowiedzieć o zabawkach, które były kiedyś, dorośli mogą znaleźć zabawki ze swojego dzieciństwa, natomiast ci najmłodsi nie - dodaje Przemysław Krystian.

Teraz to się zmieni. Współczesne zabawki pokazane na zdjęciach trafią na wirtualną wystawę, która zostanie pokazana w poniedziałek, 1 czerwca, czyli w Dzień Dziecka. Jeżeli akcja spotka się z zainteresowaniem ekspozycja odbędzie się także w plenerze.

Aby najmłodsi nie mieli problemu z wykonaniem zdjęcia, na facebooku Muzeum Zabawek i Zabawy mogą znaleźć rady fachowca, fotografika Antoniego Myśliwca.

Reklama