Dalekie rzucanie na stadionie przy ulicy Leszka Drogosza

Data publikacji: 01.05.2021 16:05
Autor: Maciej Makuła / Kategoria: Sport
Katarzyna Furmanek

Katarzyna Furmanek
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Katarzyna Furmanek z Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego zwyciężyła w konkursie rzutu młotem podczas rozegranego na stadionie przy ulicy Leszka Drogosza Majowego Mitingu Rzutowego. 25-letnia zawodniczka uzyskała rezultat 70,02 m i drugą, klubową koleżankę, Marikę Kaczmarek wyprzedziła o 6,93 m.

Na najniższym stopniu podium stanęła juniorka młodsza z KKL Zuzanna Pałyga, która posłała młot na odległość 51,33 m, co jest jej nowym rekordem życiowym. W rzucie dyskiem bezkonkurencyjna była Karolina Urban z AZS AWF Gdańsk, która rzuciła 56,33 m, a w pchnięciu kulą zwyciężył Jakub Szyszkowski z AZS AWF Katowice z rezultatem 20,19 m.

- To były dobre zawody w wykonaniu naszych zawodniczek – powiedział prezes KKL, Grzegorz Furmanek. - Wprawdzie liczyłem na troszkę lepsze wyniki, ale mimo to małymi kroczkami idziemy do przodu – dodał Grzegorz Furmanek.

Kolejne zawody na stadionie przy ulicy Leszka Drogosza rozegrane zostaną już za tydzień. 9 maja odbędzie się Dzień Miotacza i jednocześnie 12. Memoriał Zdzisława Furmanka.

Reklama