Daniel Surowiec po raz trzeci wicemistrzem Polski

Data publikacji: 17.10.2020 16:55
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Daniel Surowiec zdobył srebrny medal rozegranych w Grudziądzu XXVIII Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Boksie. W finale wagi muszej zawodnik KSZO Ostrowiec przegrał w sobotę jednogłośnie na punkty z Dawidem Tomczakiem z Polonii 1929 Leszno.

To już trzeci z rzędu srebrny medal młodzieżowych mistrzostw Polski wywalczony przez Daniela Surowca. W 2018 roku w Sulejowie uległ w finale Dorianowi Mospinkowi ze Skorpiona Szczecin, a w 2019 roku w Ciechocinku przegrał z Jakubem Słomińskim z Wdy Świecie. 

Brązowy medal w wadze muszej zdobył Hubert Wrona z KKB RUSHH Kielce, który w półfinale przegrał z późniejszym mistrzem Polsk Dawidem Tomczakiem z Polonii 1929 Leszno.

W Grudziądzu rozgrywane były także IX Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Kobiet o Puchar Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Złotego medalu wywalczonego przed rokiem nie obroniła niestety Tatiana Pluta. Zawodniczka Staru Starachowice, tym razem musiała zadowolić się brązowym medalem. Taki sam krążek wywalczyła również Aleksandra Szczodrak z KSZO.

Reklama