Daniel Surowiec z szansą na złoto. Do trzech razy sztuka?

Data publikacji: 17.10.2020 08:05
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Daniel Surowiec

Daniel Surowiec
Fot. facebook.com/daniel.surowiec.54

Daniel Surowiec będzie walczył w sobotę o złoty medal rozgrywanych w Grudziądzu XXVIII Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Boksie. W półfinale wagi muszej zawodnik KSZO Ostrowiec pokonał przez RSC w 3. rundzie Mateusza Pawlaka z KS Prosna Kalisz.

Daniel Surowiec dwa lata z rzędu zdobywał srebrne medale młodzieżowych mistrzostw Polski. W 2018 roku w Sulejowie w decydującej walce uległ Dorianowi Mospinkowi ze Skorpiona Szczecin, a w 2019 roku w Ciechocinku przegrał z Jakubem Słomińskim z Wdy świecie. Może w przypadku ostrowieckiego pięściarza sprawdzi się powiedzenie „do trzech razy sztuka”.

W finale turnieju w Grudziądzu Daniel Surowiec skrzyżuje rękawice z Dawidem Tomczakiem z Polonii 1929 Leszno, który w półfinale pokonał jednogłośnie na punkty Huberta Wronę z KKB RUSHH. Kielczanin będzie musiał się zadowolić brązowym medalem. 

W Grudziądzu rozgrywane są także IX Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Kobiet o Puchar Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Złotego medalu wywalczonego przed rokiem nie obroni niestety Tatiana Pluta ze Staru Starachowice. Podopieczna Pawła Pożogi przegrała w półfinale kategorii do 48 kg, przez RSC w 2 rundzie, z Kingą Mięgoć z Imperium Boxing Wałbrzych.

Brązowy medal zdobyła także Aleksandra Szczodrak z KSZO. Ostrowczanka w półfinale kategorii do 57 kg przegrała jednogłośnie na punkty z Żakliną Kociołek z RKS Łódź.

 

PÓŁFINAŁY

Kategoria – 52 kg:

Hubert Wrona (KKB RUSHH Kielce) – Dawid Tomczak (Polonia 1929 Leszno) 0:5

Daniel Surowiec (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski) -  Mateusz Pawlak KS Prosna Kalisz RSC3

 

Kategoria – 48 kg:

Tatiana Pluta (Star 1926 Starachowice) vs Kinga Mięgoć (Imperium Boxing Wałbrzych) RSC2

 

Kategoria – 57 kg:

Aleksandra Szczodrak (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski) – Żaklina Kociołek (RKS Łódź) 0:5

Reklama